• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL wesprze hospicja

27-09-2017  

HOPISCJUM_2017-01.jpgFundacja ORLEN – DAR SERCA zachęca pracowników do zgłaszania hospicjów potrzebujących wsparcia. W drugiej edycji programu wnioski o pomoc dla placówek z całego kraju mogą składać pracownicy PKN ORLEN oraz czterech spółek Grupy ORLEN – w tym ANWILU – które przystąpiły do programu.

Wspieranie hospicjów to inicjatywa mająca na celu pomoc placówkom, które - choć pełnią ważną społecznie misję, opiekując się osobami przewlekle chorymi - często borykają się z problemami finansowymi. Ponadto przedsięwzięcie promuje ideę wolontariatu wśród pracowników Koncernu oraz dodatkowo ich uwrażliwia na potrzeby lokalnych organizacji.

Pracownicy PKN ORLEN oraz Grupy ORLEN będą mogli zgłaszać do programu - poprzez elektroniczny formularz dostępny w firmowym intranecie w terminie od 2 do 31 października - hospicja, które w ich ocenie zasługują na pomoc Fundacji ORLEN – DAR SERCA. Mogą to być placówki, które prowadzą  działalność nieodpłatną zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

O przyznaniu dofinansowania zadecyduje specjalnie do tego celu powołana komisji. Darowizny zostaną przekazane na działalność statutową beneficjentów w formie rzeczowej bądź finansowej tak, aby sami mogli podjąć decyzję, czy przeznaczą otrzymanie środki na zakup sprzętu medycznego, leki, materiały opatrunkowe i higieniczne, czy też karty paliwowe potrzebne do prowadzenia opieki w trybie domowym.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji programu 140 pracowników PKN ORLEN wskazało osiem placówek, którym Fundacja przekazała darowizny o łącznej wartości 100 000 zł. Wsparcie trafiło do Stowarzyszenia Hospicyjno- Paliatywnego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku i hospicjum prowadzonego przez Caritas Diecezji Płockiej, łódzkiej Fundacji Gajusz, prowadzącej hospicjum dla dzieci w trybie stacjonarnym i domowym, ale również opiekującej się rodzinami w trybie hospicjum prenatalnego. We Wrocławiu wsparcie otrzymało Bonifraterskie Centrum Opieki Hospicyjnej, w Szczecinie Hospicjum św. Jana Ewangelisty, w Warszawie Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej, na Śląsku Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis, a na Pomorzu Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN