• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Studenci z całej Polski na stażu w ANWILU

05-07-2018  

III-edycja-Z-ANWILEM-na-start-www.jpgDziesięcioro studentów kierunków o profilu chemicznym rozpoczęło płatny trzymiesięczny staż we włocławskiej spółce z Grupy ORLEN w ramach III edycji projektu „Z ANWILEM na start”. Zostali oni wyłonieni spośród niemal stu kandydatów z uczelni wyższych z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Propozycję odbycia stażu otrzymali młodzi ludzie, którzy mogli pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w nauce oraz przeszli z sukcesem wieloetapowy proces rekrutacyjny. 

„Z ANWILEM na start” to zainicjowany w 2016 roku projekt, w ramach którego włocławska spółka z powodzeniem rekrutuje ambitnych studentów kierunków ścisłych, planujących związać swoją przyszłość zawodową z branżą chemiczną. Trzymiesięczny staż umożliwia młodym ludziom zdobycie wiedzy oraz nowych umiejętności pod okiem ekspertów zatrudnionych w spółce, będącej jednym z filarów polskiej gospodarki, a także ważnym europejskim graczem na rynku nawozów i tworzyw sztucznych.

Przedsięwzięcie jest skierowane przede wszystkim do studentów chemii, technologii chemicznej, inżynierii chemicznej i materiałowej, a także inżynierii i technologii polimerów oraz nanotechnologii. Zainteresowanych podjęciem stażu w ANWILU nie brakuje. Od dwóch lat o jedno miejsce walczy średnio 10 kandydatów.

W tegorocznej, III edycji projektu „Z ANWILEM na start” biorą udział studenci Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Politechniki Łódzkiej oraz Politechniki Poznańskiej.

O tym, że studenci i absolwenci odbywający staż we włocławskiej firmie mają realną szansę na znalezienia zatrudnienia w jej strukturach, najlepiej świadczy fakt, że dwie stażystki z ubiegłorocznej edycji programu zostały etatowymi pracownikami ANWILU. Jedna z nich dołączyła w ubiegłym roku do Działu Realizacji Rozliczeń i Wsparcia w Biurze Zakupów, a druga - jako inżynier procesu - wzmocniła zespół Obszaru Produkcji Nawozów (zakład saletry).

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN