• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Włocławek na każdy miesiąc

20-10-2017  

Kalendarz-ANWILU-na-2018-r.jpgAndrzej Stefański, rysownik z Włocławka, zainspirowany rodzinnym miastem przeniósł jego charakterystyczne budynki i krajobrazy na karty papieru. Jego szkice zostały zaprezentowane podczas wystawy  pt. „W trzech odsłonach”, która miała miejsce we wrześniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zdzisława Arentowicza. Dwanaście z nich zostało wykorzystanych jako ilustracje limitowanej edycji kalendarza firmowego ANWILU – spółki, w której artysta od 30 lat pracuje na Wydziale Produkcji PCW.

ANWIL przyczynia się zarówno do rozwoju zawodowego pracowników, jak i do realizacji ich zainteresowań w czasie wolnym. Jednym z zatrudnionych w spółce, którego talent plastyczny włocławska firma postanowiła zaprezentować szerokiej publiczności jest Andrzej Stefański.

Dwa lata temu zgłosił się on do programu „Ludzie z pasją” – inicjatywy ANWILU, w ramach której pracownicy mogą ubiegać się o różne formy wsparcia dla swojego hobby. Pokłosiem udziału Andrzeja Stefańskiego w tym przedsięwzięciu była jego pierwsza autorska wystawa, która odbyła się w 2015 roku na terenie spółki.

Na kolejną prezentację jego twórczości nie trzeba było długo czekać, ponieważ już cztery miesiące później pokazał on swoje prace podczas ekspozycji pt. „Rysunek wczoraj i dziś” w galerii Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku. 

Zmotywowany do tworzenia kolejnych rysunków Andrzej Stefański postanowił przenieść na papier obiekty architektoniczne i krajobrazy Włocławka. Między innymi te prace zostały zaprezentowane podczas tegorocznej wystawy rysownika pt. „W trzech odsłonach”, która odbyła się we wrześniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zdzisława Arentowicza. To spośród zaprezentowanych wówczas dzieł ANWIL wybrał dwanaście, które stanowią ilustracje limitowanej edycji kalendarza na 2018 roku. Publikacja trafi do kontrahentów i partnerów zewnętrznych współpracujących z chemicznym przedsiębiorstwem z Grupy ORLEN. 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN