• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Włocławianie pobili kolejny rekord!

12-06-2018  

2X9A6759-(3)-www.jpgJuż po raz XVI dzieci i młodzież z Włocławka wzięła udział w akcji Drzewko za butelkę koordynowanej przez ANWIL. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia uczestniczyło 15 szkół podstawowych oraz 17 przedszkoli. 6860 młodych ekologów przekazało do recyklingu prawie 683 tysiące butelek PET. Dzięki ich zaangażowaniu Włocławek staje się z roku na rok coraz bardziej zielonym i przyjaznym miejscem.

Drzewko za butelkę to jedno z najbardziej znanych i rozpoznawalnych przedsięwzięć organizowanych przez Sekretariat Programu Odpowiedzialność i Troska. ANWIL jest koordynatorem tej inicjatywy we Włocławku od 2002 roku, a więc od momentu jej zainicjowania. Akcja polega na zbieraniu przez przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych zużytych butelek PET, które następnie kierowane są do recyklingu. W zamian za swoje zaangażowanie w wydarzenie placówki otrzymują sadzonki drzew i krzewów oraz upominki rzeczowe. Nagradzani są również indywidulani uczestnicy, którzy zbiorą najwięcej butelek. Włocławskie placówki oświatowe uczestniczące w akcji Drzewko za butelkę wielokrotnie wyróżniały się pod względem liczby zebranych butelek. Tak było też w tym roku. Ich podopieczni zebrali prawie 683 tysiące butelek PET.

W tej edycji największą liczbą zebranych butelek może pochwalić się Przedszkole Publiczne nr 26 oraz Szkoła Podstawowa nr 22. Na drugim miejscu uplasowały się Przedszkole Publiczne nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 11. Tuż za nimi, na trzecim miejscu znalazło się Publiczne Przedszkole nr 12 oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Zespole Szkół nr 8.

Natomiast w kategorii efektywność, w której nagradzana była największa liczba butelek przypadająca na jednego uczestnika, pierwsze miejsce zajęły Przedszkole Publiczne nr 26 „Kujawska Przystań” (798 butelek na osobę) oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Zespole Szkół nr 11 (362 butelek na osobę). Drugie miejsce na podium przypadło Przedszkolu Publicznemu nr 4 i Szkole Podstawowej nr 22. Brązowymi medalistami w tej kategorii zostały Przedszkole Publiczne nr 22 oraz Szkoła Podstawa nr 8 w Zespole Szkół nr 8.

W obydwu kategoriach zwycięskie placówki otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 2000 zł zprzeznaczeniem na organizację wycieczek o charakterze ekologiczno-edukacyjnym. Zajęcie drugie miejsca było honorowane kwotą 1200 zł na zakup biletów na seans filmowy w Multikinie, trzeciego 800 zł, dzięki której przedszkolaki spędzą czas pełen wrażeń w sali zabaw, natomiast uczniowie szkół podstawowych przeznaczą tę nagrodę na zakup drobnego sprzętu sportowego.

Tegoroczny finał akcji odbył się 12 czerwca w Centrum Kultury Browar B we Włocławku.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN