• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Wojewoda Kujawsko-Pomorski z wizytą w ANWILU

07-02-2018  

wojewoda-anwil-www.jpgMikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko-Pomorski odwiedził włocławską spółkę z Grupy ORLEN. Powodem wizyty była chęć poznania planów rozwojowych ANWILU – jednego z filarów gospodarczych regionu. Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z Zarządem chemicznej firmy, zwiedził jej instalacje produkcyjne, a także blok parowo-gazowy należący do PKN ORLEN.

ANWIL – jedyny producent polichlorku winylu w kraju oraz wytwórca nawozów azotowych – zatrudniając ponad 1250 osób, należy do największych pracodawców Kujaw i Pomorza. Chemiczna spółka z Grupy ORLEN jest także jednym z głównych kontrybutorów do budżetu Włocławka, wnosząc opłaty z tytułu wieczystego użytkowania gruntu, a także uiszczając podatki od nieruchomości oraz dochodowe od osób prawnych i fizycznych. ANWIL jest także hojnym mecenasem kultury i sportu oraz twórcą Fundacji ANWIL dla Włocławka, której beneficjentem jest już co drugi mieszkaniec Włocławka.

Ze względu na ogromne znaczenie spółki dla Kujaw i Pomorza, jej plany rozwojowe są przedmiotem żywego zainteresowania władz województwa. Chęć ich bliższego poznania była powodem spotkania Mikołaja Bogdanowicza, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Tomasza Łapicza, Dyrektora Biura Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z Jackiem Podgórskim, Prezesem Zarządu ANWIL oraz Członkami Zarządu – Jarosławem Ptaszyńskim, Dyrektorem Operacyjnym i Waldemarem Gabrusiem, Dyrektorem Finansowym.

- Dzisiejsze spotkanie umożliwiło zaprezentowanie naszych planów inwestycyjnych oraz stworzyło przestrzeń do dyskusji na temat wpływu naszego przedsiębiorstwa na rozwój społeczno-gospodarczy Kujaw i Pomorza. Wizyta Pana Wojewody Mikołaja Bogdanowicza w naszej firmie jest – kolejnym po przyznaniu ANWILOWI w ubiegłym roku przez Sejmik Województwa Kujawsko–Pomorskiego medalu za zasługi dla województwa – potwierdzeniem, że nasze aktywności zarówno biznesowe, jak i pozabiznesowe są wysoko cenione przez włodarzy regionu – powiedział Jacek Podgórski, podsumowując wizytę Wojewody.

Ponadto, w trakcie wizyty, Jarosław Ptaszyński, Dyrektor Operacyjny spółki przybliżył Wojewodzie specyfikę produkcji chemicznej oraz oprowadził gości po jej instalacjach produkcyjnych. Mikołaj Bogdanowicz zwiedził także blok parowo-gazowy PKN ORLEN znajdujący się na terenie włocławskiej firmy, zapewniający ANWILOWI energię elektryczną i cieplną oraz wytwarzający energię elektryczną na potrzeby Włocławka i województwa.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN