• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
„Płynie, wije się Wisła” - ekologiczne wyzwanie wystartowało

13-04-2022  

Już po raz ósmy rozpoczyna się akcja „Pan Karp zarybia Wisłę”, do której wspólnie zapraszają ANWIL i Towarzystwo Promocji Ryb. Do konkursu tradycyjnie zaproszone zostały dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z miejscowości znajdujących się nad rzeką Wisłą.

ANWI
L konsekwentnie troszczy się o środowisko, dlatego włącza się w m.in. ochronę zasobów naturalnych oraz krzewienie edukacji ekologicznej. Spółka angażuje się w akcje wspierające rozwój i ochronę środowiska naturalnego, w tym dbałość o jakość wód w województwie kujawsko-pomorskim. Do jednej z takich inicjatyw należy projekt „Pan Karp zarybia Wisłę”.

- ANWIL wspiera działania, które łączą w sobie edukację ekologiczną, aktywność społeczną oraz troskę o środowisko naturalne, dlatego akcja „Pan Karp zarybia Wisłę” jest nam szczególnie bliska. Jej celem jest podniesienie poziomu wiedzy przedszkolaków i uczniów na temat znaczenia ryb dla ekosystemu oraz popularyzacja ichtiologii. Konkurs jest popularny wśród uczniów nie tylko dzięki atrakcyjnym nagrodom, ale przede wszystkim ze względu na to, że dzieci razem ze swoimi przyjaciółmi mogą wspólnie działać w szczytnym celu - powiedziała Daria 
Studzińska, Dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWILU.


Z
głoszenia konkursowe przyjmowane są w podziale na trzy kategorie wiekowe i dwa sposoby uczestnictwa - zespołowy i indywidualny. Dla placówek oświatowych organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe w wysokości od 1 000 - 3 000 złotych. W kategorii indywidualnej zaś do wygrania są nagrody rzeczowe, a ich wartość wynosi od 100 do 300 złotych. Na sprawozdania, prace plastyczne i fotograficzne organizator czeka do 20 maja 2022. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ​.


pan karp plakat.PNG


 
 
 

Marki Grupy ORLEN