• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
„Zdrowa gleba fundamentem sukcesu” – pod takim hasłem odbył się CANWIL TOUR 2020

28-10-2020  

Blisko 1000 rolników wzięło udział w spotkaniach z ekspertami ANWILU, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu nawożenia i dbania o zdrową glebę. Mobilne laboratorium CANWILU odwiedziło 10 miejscowości i przejechało prawie 2000 kilometrów.

Na pokł
adzie CANWIL Busa na rolników czekali dziennikarka Maria Sikorska – autorka i prowadząca program „Agropasja” oraz dr nauk rolniczych, agronom – Sylwester Lipski, a także eksperci z ANWILU. Podczas wykładów, dyskusji, jak również prezentowanych animacji przekazywali oni wiedzę i rekomendacje w zakresie odpowiedniego przygotowania gleby pod różne uprawy oraz sposobów skutecznego nawożenia.


- ANWIL S.A. jest jednym z wiodących producentów nawozów azotowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie, dlatego naturalnym jest, że aktywnie włączamy się w rozwój polskiego rolnictwa i jesteśmy wsparciem dla wielu inicjatyw związanych z branżą. Nie tylko oferujemy najwyższej jakości produkty, ale naszą ambicją jest dzielenie się wiedzą ekspercką i najnowszymi rekomendacjami. Czynimy to podczas różnego rodzaju debat, targów czy wystaw rolniczych, ale wdrażamy także nasze autorskie projekty, jakim między innymi jest właśnie CANWIL TOUR. Inicjatywa ta spotkała się z uznaniem ze strony rolników. Pokazuje to, że obraliśmy właściwy kierunek szerzenia konkretnej wiedzy
– wyjaśnia Elżbieta Jabłońska, Z-ca Dyrektora ds. Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu ANWIL S.A.

Podczas
każdego ze spotkań największym zainteresowaniem wśród rolników cieszyły się różnego rodzaju eksperymenty, które pokazywały, jak ważny jest odczyn gleby (pH) dla jej żyzności - jaki ma on wpływ na plon i na odpowiedni dobór dawki azotu w nawozach. ANWIL S.A. zapewnił biorącym udział w eventach możliwość skorzystania z darmowych badań pH ich gleby. Blisko 500 takich próbek trafiło do Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej, a wyniki badań zostaną dostarczone bezpośrednio do rolników. Na ich podstawie, a także zdobytej podczas spotkań wiedzy, będą oni mogli jeszcze bardziej optymalnie planować i prowadzić swoje uprawy.

Mobil
ne Laboratorium CANWILU już niebawem ponownie wyruszy w Polskę. O tym, kiedy i gdzie będzie można spotkać CANWIL Busa, chemiczna spółka z Włocławka poinformuje rolników z odpowiednim wyprzedzeniem.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN