• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Za nami tegoroczne targi POTATO POLAND

24-08-2020  

W miniony weekend odbyła się jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez sektora rolno-spożywczego – Dni Ziemniaka. Tegoroczne targi zlokalizowane były w Lubkowie w woj. dolnośląskim. Przedstawiciele ANWILU przez 3 dni aktywnie włączali się w rozmowy z rolnikami, udzielając im eksperckich rekomendacji oraz przedstawiając portfolio produktowe.

Podczas targów odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą ponad 300 wystawców. Wśród nich byli przedstawiciele
branż, które ściśle powiązane są z rynkiem ziemniaka. Uczestnicy imprezy mogli m.in. poznać najnowsze trendy w uprawie i nawożeniu roślin oraz przetestować specjalistyczny osprzęt maszynowy.
 

Znaczący udział w tegorocznych targach POTATO POLAND miał także ANWIL S.A., który był jednym z partnerów branżowych wydarzenia. Przedstawiciele włocławskiej spółki z Grupy ORLEN z dużym zaangażowaniem dzielili się z rolnikami swoją wiedzą w zakresie uprawy i nawożenia ziemniaka. Pytań ze strony odwiedzających było wiele. W szczególności dotyczyły one tego, jakie nawozy wybierać oraz czym sugerować się przy doborze odpowiednich dawek nawozu. Jest to temat ważny dla polskiego rolnika, ponieważ odpowiednie nawożenie jest podstawą nowoczesnej technologii uprawy, która kształtuje wielkość i jakość plonu. Natomiast wzrastające wymagania ze strony konsumentów, sprawiają, że wyłącznie plon dobrej jakości, znajdzie przyszłych odbiorców.

W maju zeszłego roku ANWIL S.A. rozpoczął realizację strategicznej dla spółki inwestycji, która zwiększy zdolności produkcyjne firmy, jak również jej konkurencyjność wobec zagranicznych producentów. Budowa nowej linii nawozowej pozwoli także zwiększyć portfolio produktowe, które sprosta rosnącemu popytowi na nawozy azotowe.

​​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN