• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL S.A. zaangażowany w rozwój polskiej chemii

04-02-2021  

2X9A1950_1v2.jpg
Za nami ważne spotkanie ekspertów z dziedziny chemii, czyli XXVII Sympozjum CHEMIA, które tym razem nie odbyło się jak dotychczas w Płocku, ale w formule online. Organizatorem wydarzenia było BMP - wydawca magazynu „Chemia Przemysłowa”. Tradycyjnie Gospodarzem Honorowym sympozjum został PKN ORLEN, natomiast ANWIL S.A. ponownie dołączył do grona Partnerów Branżowych imprezy.

Spotkanie już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych krajowych wydarzeń poświęconych rozwojowi branży chemicznej. Co roku uczestniczą w nim czołowi przedstawiciele zakładów chemicznych, azotowych i rafinerii, a także firm oferujących rozwiązania techniczne dla tego sektora gospodarki.

W tym roku włocławski ANWIL zaangażował się w szczególności w III Panel ekspercki pn. „Od pomysłu do wdrożenia. Innowacyjność w przedsiębiorstwach”. Tematyka, jaka została poruszona w ramach ww. panelu, to m.in. nowoczesne rozwiązania dla spółek chemicznych, planowane i zrealizowane inwestycje oraz współpraca przemysł - nauka.

Projekty, które realizuje aktualnie ANWIL S.A., idealnie wpisują się w ww. tematykę. Spółka prowadzi działania strategiczne w zakresie poszukiwania narzędzi pozyskiwania innowacyjnych projektów wspierających działalność przedsiębiorstwa. W związku z realizacją celów  bierze udział w programach akceleracji, czyli mechanizmach łączących odbiorców zaawansowanych technologii oraz startupy.

W ramach Sympozjum CHEMIA z ramienia ANWIL S.A. przedstawiona została prezentacja pn. „Technologia monitorowania parametrów surowców chemicznych podczas transportu oraz magazynowania”. Była to wspólna prelekcja Mariusza Gierszewskiego, kierownika Działu Rozwoju Produktów i Innowacji w ANWIL S.A. oraz Macieja Grunta, CEO, Lubinus Interactive. Podczas wystąpienia wyraźnie podkreślano, że kooperacja dużych graczy rynkowych, takich jak ANWIL S.A. i rozwiniętych technologicznie startup’ów to działanie realizowane z wymiernymi korzyściami dla obu stron.


 
 
 

Marki Grupy ORLEN