• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL informuje o swojej społecznej odpowiedzialności

16-11-2017  

ROB-Anwil-2016-www.jpgWłocławska spółka z Grupy ORLEN opublikowała „Raport Odpowiedzialnego Biznesu”. W niemal czterdziestostronicowym materiale podsumowała działania zrealizowane w 2016 roku na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Według badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez firmę doradczą Deloitte wśród pięciuset największych firm z Europy Środkowej, najwięcej – bo aż 26 proc. – raportów niefinansowych, a więc informujących opinię publiczną o aktywnościach przedsiębiorstw na niwie społecznej odpowiedzialności biznesu, przygotowywanych jest w Polsce.

ANWIL publikuje sprawozdania na temat swojej działalności spod znaku CSR niemal od ćwierćwiecza. Dzięki lekturze najnowszego „Raportu Odpowiedzialnego Biznesu” za 2016 rok czytelnicy będą mogli zapoznać się m.in. z najistotniejszymi przedsięwzięciami spółki na rzecz pracowników oraz lokalnej społeczności, informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa procesowego, a także danymi odnośnie jej wpływu na środowisko.

Działania ANWILU na niwie społecznej odpowiedzialności biznesu są dostrzegane i doceniane przez ekspertów. W 2016 roku aż osiem praktyk realizowanych przez włocławską firmę zostało uhonorowanych publikacją w raporcie przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, natomiast tygodnik Polityka oraz firma doradcza Deloitte przyznały mu po raz drugi z rzędu Biały Listek CSR, który otrzymują przedsiębiorstwa, deklarujące wdrażanie wszystkich najistotniejszych kategorii zarządczych rekomendowanych przez normę ISO 26000 oraz ciągle doskonalą działania na rzecz efektywnego zarządzania swoim wpływem na otoczenie. Jednak – jak podkreślił Jacek Podgórski, Prezes Zarządu ANWIL S.A., w liście otwierającym ostatni „Raport Odpowiedzialnego Biznesu” spółki - Otrzymane wyróżnienia są dla nas oczywiście źródłem radości, ale przede wszystkim dodatkowym impulsem do kontynuowania już prowadzonych, a także podejmowania kolejnych inicjatyw na rzecz dobra wspólnego i rozwoju gospodarczego naszego kraju.

 Raport Odpowiedzialnego Biznesu

 
 
 

Marki Grupy ORLEN