• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL ogłasza ekologiczny konkurs dla uczniów szkół podstawowych

26-04-2022  

Dzięki projektowi zatytułowanemu „Oblatani w pomaganiu” uczniowie szkół podstawowych z pięciu województw stworzą miododajne łąki. Ekologiczny konkurs trwa do 12 września 2022 r.
Zadanie konkursowe polega na zasianiu przyszkolnej łąki dla pszczół
o powierzchni min. 30 m2 oraz udokumentowaniu trzech etapów prac związanych z jej założeniem. Do udziału w inicjatywie chemiczna spółka z Włocławka zaprasza placówki oświatowe na poziomie podstawowym, zlokalizowane w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

- Polska cechuje się dużym bogactwem biologicznym. Ponad 32% ogólnej powierzchni kraju zajmują obszary cenne przyrodniczo, które wymagają ochrony. ANWIL jako firma odpowiedzialna społecznie przykłada dużą wagę do edukacji dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska, bioróżnorodności oraz poszanowania życia owadów, ptaków i zwierząt. Projekt „Oblatani w pomaganiu” - „Wspólnie z ANWILEM stwórzmy Przyszkolne Łąki” jest jednym z elementów naszych proekologicznych działań, którymi chcemy zainteresować jak największą rzeszę osób. Dużą zaletą tego konkretnego konkursu jest szeroka grupa potencjalnych uczestników, gdyż ANWIL zaprasza do udziału w nim uczniów szkół aż z pięciu województw – powiedziała Elżbieta Jabłońska, zastępca dyrektora Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWILU.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić zgłoszenie poprzez formularz znajdujący się na stronie oblataniwpomaganiu.pl. Na jego podstawie szkoła otrzyma pakiet startowy do stworzenia Przyszkolnej Łąki, m.in. nasiona wraz z instrukcją postępowania. W ocenie prac będą brane pod uwagę trzy etapy zadania konkursowego (prace przygotowawcze, wysiew, efekty końcowe) przedstawione w formie relacji fotograficznej lub wideo, a także kreatywność, oryginalność i pomysłowość.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 11 maja 2022 r. Do
kumentację z wykonania zadania szkoły powinny przesłać do 12 września 2022 r.

Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody o łącznej wartości 10 000 zł. Wszyscy uczniowie, którzy wraz z nauczycielami zaprezentują swoją Przyszkolną Łąkę otrzymają także upominki, m.in.
książeczki edukacyjne o ekologii.  

Baner Librus__21.04.jpeg


​​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN