• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL po raz trzeci otrzymał tytuł „Solidny Pracodawca Roku”

07-04-2017  

Definicja słowa „solidny” w Słowniku Języka Polskiego PWN brzmi następująco: „taki, na którym można polegać”, a jego synonimem jest przymiotnik „rzetelny”, który oznacza: „taki, jaki powinien być, odpowiadający wymaganiom”. I właśnie taki – jako pracodawca – jest ANWIL, czego kolejnym potwierdzeniem jest uhonorowanie włocławskiej firmy – po raz trzeci z rzędu – tytułem „Solidny Pracodawca Roku”.

Celem programu „Solidny Pracodawca” jest wyłonienie i promowanie tych przedsiębiorstw, których wyróżnikiem jest prowadzenie wzorowej polityki personalnej. Kapituła konkursu wyłania zwycięzców na podstawie oceny m.in. warunków pracy, terminowości wypłat, warunków socjalnych, proponowanych ścieżek kariery, a także opinii o firmie wyrażanych przez Państwową Inspekcję Pracy, Powiatowe Urzędu Pracy oraz Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Łączna liczba punktów zdobyta w poszczególnych kategoriach pozwala na wskazanie pracodawców godnych miana „Solidnego Pracodawcy”.

ANWIL został doceniony m.in. za wspieranie swoich pracowników zarówno w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, jak i poziomu wykształcenia (dofinansowanie studiów podyplomowych, udział w specjalistycznych kursach, sympozjach i konferencjach branżowych). Kapituła konkursu za bardzo dobrą praktykę uznała także obowiązującą w przedsiębiorstwie politykę mobilności, umożliwiającą pracownikom rozwój wewnątrz organizacji, a także w pozostałych spółkach należących do Grupy ORLEN oraz wspieranie zainteresowań pracowników (program „ANWIL Pasja”) i integrowanie ich poprzez wspólne ćwiczenia pod okiem profesjonalnych trenerów (program „ANWIL na sportowo”).

W uzasadnieniu swojej decyzji o przyznaniu ANWILOWI tytułu „Solidnego Pracodawcy” kapituła konkursu podkreśliła również fakt, że włocławska firma organizuje pracę w sposób zgodny z najlepszymi praktykami BHP. To kolejny w tym roku dowód uznania dla działań firmy w tym obszarze. Forum Odpowiedzialnego Biznesu nagrodziło bowiem publikacją w  jubileuszowym Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” m.in. dwa programy („Zgłoś zagrożenie” oraz „Tydzień Bezpieczeństwa ANWILU”), realizowane przez ANWIL w kategorii „Praktyki z zakresu pracy” – http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2017/03/Raport-Odpowiedzialny-biznes-w-Polsce-2016-Dobre-praktyki.pdf

Uroczyste wręczenie pamiątkowych statuetek odbyło się 06.04.2017 r. w Wieliczce. Nagrodę w imieniu spółki odebrał Andrzej Kisielewski, Dyrektor ds. Personalnych w ANWIL S.A. 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN