• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL promuje ekologiczne zachowania

20-05-2021  

Młodzi mieszkańcy Włocławka i okolic  zostali ponownie zaproszeni do uczestnictwa w znanej już od blisko 20 lat inicjatywie pn. „Drzewko za butelkę”. Jest to XIX edycja projektu, którego organizatorem, od początku istnienia w regionie kujawsko-pomorskim, jest chemiczna spółka z Grupy ORLEN.

 

Uczestnikami akcji mogą zostać przedszkola i szkoły podstawowe z Gminy Miasta Włocławek oraz powiatu włocławskiego. Zadaniem dzieci biorących udział w programie jest zebranie jak największej liczby butelek PET, które następnie trafią do recyklingu.

 

- Jednym ze stałych do realizacji celów w ANWILU jest troska o stan środowiska, między innymi poprzez ochronę zasobów naturalnych oraz promowanie edukacji ekologicznej. Dlatego konsekwentnie wspieramy projekty takie jak program „Drzewko za butelkę”, które realnie przyczyniają się do dbałości o otaczający nas świat przyrody, a jednocześnie uczą prawidłowych zachowań. W ANWILU nie tylko angażujemy mieszkańców Włocławka i okolic do udziału w tego typu przedsięwzięciach, ale również sami - jako pracownicy - dajemy przykład organizując różnego rodzaju proekologiczne akcje wolontariackie - powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu ANWIL S.A.

 

Tegoroczna odsłona projektu „Drzewko za butelkę” została podzielona na kilka etapów. Przedszkola i szkoły podstawowe mają czas na składanie deklaracji uczestnictwa do 4 czerwca br. Kolejno od 5 czerwca do 30 września zadaniem przedszkolaków i uczniów będzie zebranie jak największej liczby butelek PET. Na początku października nastąpi zorganizowany przez ANWIL odbiór butelek.

 

Na uczestników ekologicznej rywalizacji czekają nie tylko sadzonki drzewek, ale również cenne nagrody. Przedszkola i szkoły podstawowe, którym uda się zebrać największą liczbę butelek otrzymają, w ramach regulaminowych kategorii konkursowych, nagrody finansowe od 1 do 3 tys. zł. Zgodnie z ideą akcji, laureaci zobowiązani są do przeznaczenia ich na cel związany z edukacją ekologiczną np. materiały edukacyjne, wycieczki czy warsztaty. Doceniając działania poszczególnych małych ekologów, dla tych najbardziej zaangażowanych przewidziano również dodatkowe, wartościowe indywidualne upominki rzeczowe.

 

Warto dodać, że dla wsparcia akcji i jej popularyzacji, sami pracownicy ANWILU włączają się do udziału w niej poprzez tworzenie wydziałowych i biurowych drużyn, które swoimi „zbiorami” podzielą się z wybranymi przez siebie placówkami edukacyjnymi.

 

„Drzewko za butelkę” to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2003 r. przez firmy chemiczne, uczestniczące w międzynarodowym programie „Odpowiedzialność i Troska”. Tylko w zeszłym roku w akcji ANWILU udział wzięło ponad 5600 dzieci, a łącznie udało się im przekazać do recyklingu blisko 160 tys. plastikowych butelek.

 

Poznaj regulamin akcji „Drzewkoza butelkę”. Materiały promocyjne do pobrania tutaj.​​
Załączniki do Regulaminu akcji Drzewko za butelkę_2021.docx​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN