• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL przekazał 300 tysięcy złotych włocławskiemu szpitalowi

26-03-2020  

ANWIL jako firma odpowiedzialna społecznie i dobry sąsiad aktywnie wspiera szpital we Włocławku w walce z koronawirusem. Pieniądze przekazane przez spółkę zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup najpotrzebniejszych artykułów do jednorazowego użytku, zabezpieczających lekarzy i pielęgniarki przed zakażeniem.

P
omoc finansową od spółki ANWIL S.A. otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Przeznaczy ją głównie na zakup maseczek, pościeli jednorazowych, gogli, kombinezonów, rękawiczek, fartuchów operacyjnych, a także środków do dezynfekcji.

 

- Chcemy okazać naszą solidarność i wsparcie pracownikom służby zdrowia, którzy z wielką determinacją walczą o życie i zdrowie mieszkańców regionu. Epidemia koronawirusa sprawiła, że potrzeby szpitala są znacznie większe niż do tej pory. Nasza finansowa pomoc pozwoli zabezpieczyć codzienną trudną pracę lekarzy i pielęgniarek oddziałów włocławskiej placówki – mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

 

Część kwoty przekazanej bezpośrednio przez spółkę, a także za pośrednictwem Fundacji ORLEN, zostanie przeznaczona na zakup sprzętu również dla oddziału chirurgii naczyniowej szpitala we Włocławku.

ANWIL konsekwentnie angażuje się w pomoc lokalnej służbie zdrowia. Pod koniec ubiegłego tygodnia spółka udostępniła samochód szpitalowi w Grudziądzu, który jest jednym z 19 jednoimiennych zakaźnych szpitali w Polsce. Auto jest wykorzystywane m.in. do przewożenia próbek do badań.​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN