• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL przyjacielem Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej

28-09-2016  

ANWIL został uhonorowany przez Politechnikę Łódzką tytułem „Przyjaciela Wydziału Chemicznego” w uznaniu dla dotychczasowej współpracy. Pamiątkową statuetkę - w trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 - odebrał  z rąk dziekana Wydziału,  prof. Małgorzaty Szynkowskiej, Prezes Zarządu spółki – Jacek Podgórski.

W uroczystość oficjalnego przyjęcia ponad 220 osób w poczet studentów pierwszego rok kierunków: Chemia, Technologia chemiczna, Nanotechnologia, Chemia budowlana i Ochrona środowiska wzięli udział – oprócz władz Wydziału – licznie zgromadzeni goście z instytutów naukowo-badawczych, organizacji technicznych oraz przedsiębiorstw, z którymi współpracuje Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej.

ANWIL reprezentował Jacek Podgórski, Prezes Zarządu. Odbierając statuetkę „Przyjaciela Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej” podkreślił, że to właśnie na barkach przedstawicieli świata nauki oraz przemysłu spoczywa odpowiedzialność za to, aby Polska dołączyła do państw – innowatorów. - Dlatego bardzo liczę na Państwa wiedzę, zaangażowanie i pomysłowość w opracowywaniu rozwiązań, dzięki którym m.in. ANWIL będzie mógł nie tylko stawić czoła wyzwaniom związanymi ze zmieniającymi się potrzebami odbiorców naszych produktów, ale także te potrzeby kreować.

ANWIL od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką. Jej studenci  już tradycyjnie mają możliwość odbywania w praktyk i staży w spółce, które często owocują ich dołączeniem do grona pracowników firmy.

Aktualnie włocławskie przedsiębiorstwo razem z kadrą naukową uczelni prowadzi projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej dotyczący opracowania nowej technologii termokatalitycznego unieszkodliwiania i utylizacji odpadowych organicznych związków chloru oraz ceramizacji PCW.

ANWIL ma także nadzieję na kooperację z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej na niwie edukacyjnej. W tym roku spółka podjęła decyzję o utworzeniu klasy patronackiej o profilu technik technologii chemicznej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. 1 września rozpoczęło w niej naukę 15 uczniów, którzy teorię będą poznawać w szkole, a praktykę w ANWIL-u. Firma liczy, że Politechnika Łódzka zaangażuje się w to przedsięwzięcie i uczniowie jej klasy patronackiej będą mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wykładowców łódzkiej uczelni w laboratoriach do niej należących.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN