• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL sfinalizował sprzedaż udziałów w spółce EKO-DRÓG

21-08-2014  

W wyniku transakcji zawartej w dniu 21 sierpnia ANWIL sprzedał swoje udziały spółce Eko-Dróg na rzecz tej spółki celem dobrowolnego umorzenia. W wyniku transakcji ANWIL przestaje być wspólnikiem w spółce Eko-Dróg.
 
Transakcja sprzedaży udziałów w spółce Eko-Dróg jest kolejnym elementem realizacji strategii Grupy ANWIL zakładającej pełną koncentrację na działalności podstawowej i przeznaczanie uwolnionego kapitału na rozwój obszarów stanowiących core-business Spółki. Dobrowolne umorzenie jest formą transakcji przewidzianą przez kodeks spółek handlowych  polegającą na dobrowolnym wyjściu  wspólnika ze spółki. W rezultacie transakcji udział procentowy pozostałych wspólników w kapitale zakładowym wzrośnie.
 
„Transakcja jest kolejnym krokiem gruntownej optymalizacji aktywów w Grupie ANWIL. Działania dezinwestycyjne prowadzone przez ANWIL w ostatnich dwunastu miesiącach przyczyniają się do zwiększania efektywności operacyjnej Spółki i jej konkurencyjności w działaniach podstawowych jakimi są produkcja i sprzedaż nawozów azotowych oraz PCW” – powiedział Arkadiusz Banaszek, Członek Zarządu ANWIL.
 
Spółka EKO-DRÓG świadczy usługi z zakresu utrzymania dróg, chodników i placów oraz terenów zielonych. Zajmuje się również wywozem odpadów. Świadczy także usługi sprzętowe, budowlane i plastyczne. Działalność jako spółka z o.o. rozpoczęła w marcu 1994. Powstała w wyniku restrukturyzacji Zakładów Azotowych „Włocławek” S.A. (obecnie ANWIL).
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN