• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL sponsorem Klaudii Kazimierskiej

04-03-2021  

Włocławska spółka z Grupy ORLEN jest silnie związana z regionem, w którym funkcjonuje na co dzień. Przejawia się to między innymi w aktywnym wsparciu w obszarze sportu – ANWIL S.A. jest sponsorem strategicznym Klubu Koszykówki Włocławek czy też klubu LKS Vectra, z którym realizuje projekt „Olimpijczycy Jutra – razem do Paryża”. Do grona wspieranych przez firmę sportowców dołączyła teraz młoda, utalentowana lekkoatletka Klaudia Kazimierska. 

Zawodniczka rozwijała już swe umiejętności pod auspicjami chemicznej spółki w ramach macierzystego klubu lekkoatletycznego Vectra, teraz jednak otrzymała profesjonalny, indywidualny kontrakt sponsorski.

- Naszym celem jest wspieranie młodych, utalentowanych ludzi, którzy z pasją i oddaniem ciężko pracują nad realizacją swoich marzeń. Takie postawy są godne naśladowania, a przykład Klaudii Kazimierskiej wybitnie pokazuje, że będąc jeszcze w wieku juniorskim można rywalizować o medale ze starszymi koleżankami z grupy seniorskiej. Stąd nasze indywidualne zaangażowanie w rozwój jej kariery i mocno trzymamy kciuki za kolejne starty, także ten najbliższy, podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.


20
-letnia włocławianka specjalizuje się w biegach na średnich i długich dystansach. Na swoim koncie ma już poważne sukcesy – mistrzostwo Polski U20 na dystansach 1500 i 3000 m, a także wicemistrzostwo Polski seniorów na dystansie 1500 m, zarówno na stadionie jak i w hali! Wynik, jaki uzyskała w ubiegłym roku (4:07:47) był najlepszym w Europie oraz drugim na świecie w kategorii juniorek.

ANWIL S.A. od lat jest obecny na lekkoatletycznych arenach i aktywnie wspiera tę dyscyplinę sportu, która w regionie kujawsko-pomorskim jest nie tylko popularna, ale ma tu swoje długie tradycje. Warto przypomnieć, że spółka była obecna w roli sponsora m.in. na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce oraz Memoriale im. Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy oraz 96. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce we Włocławku.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN