• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL sponsorem Mistrzostw Polski U18 w lekkiej atletyce

27-07-2021  

53. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce do lat 18. są kolejną, dużą sportową imprezą, która odbywa się we Włocławku przy wsparciu finansowym spółki z Grupy ORLEN. Młodzi zawodnicy będą rywalizować o medale od 28 do 30 lipca.

Przed rokiem ANWIL był sponsorem strategicznym 96. PZLA Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które zgromadziły na Stadionie Miejskim krajowych reprezentantów w tej dyscyplinie. Tym razem, na tym samym obiekcie sportowym, będzie rywalizowała grupa polskich sportowców aspirująca już wkrótce do startów wśród seniorów. W ciągu trzech dni Mistrzostw we Włocławku wystąpi około tysiąc zawodników, a do rozdania jest ponad 100 medali.

ANWIL jest sponsorem najważniejszych sportowych imprez we Włocławku, które budzą zainteresowanie lokalnej społeczności. Poza odbywającymi się w ostatnich latach w różnych kategoriach wiekowych Mistrzostwami Polski, cykliczne wsparcie spółki mają: ANWIL Półmaraton Włocławek, Bieg Kujawiaka czy Bieg Tropem Wilczym. - ANWIL jest mecenasem sportu, bardzo zaangażowanym we wspieranie organizacji wydarzeń we Włocławku. Przed nami kolejna lekkoatletyczna impreza rangi Mistrzostw Polski, tym razem dla juniorów. Promowanie sportu i idei rywalizacji w duchu fair play wśród młodych ludzi to nasz obowiązek nie tylko w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, ale także w trosce o zdrowy rozwój i dbałość o kondycję fizyczną osób wkraczających w dorosłość. Przy okazji tego wydarzenia podkreślamy także nasze długofalowe wsparcie w promowaniu lekkiej atletyki, by wzbudzić nią zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży - powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Spółka wraz z włocławskim Lekkoatletycznym Klubem Sportowym Vectra realizuje unikalny program sponsoringowy „ANWIL dla Olimpijczyków Jutra – Razem do Paryża”. Jego celem jest wspieranie obecnych juniorów osiągających już znakomite wyniki i przygotowanie ich do roli reprezentantów Polski na Igrzyska XXXIII Olimpiady w Paryżu w 2024 roku. Jedną z zawodniczek klubu jest Klaudia Kazimierska, która dzięki osiąganym dotychczas wynikom zapracowała sobie na indywidualny kontrakt sponsorski z ANWILEM. Pozwala jej to na trenowanie w tych samych warunkach, z których korzystają najlepsi polscy lekkoatleci, np. podczas zagranicznych przygotowań.

Wsparcie przez ANWIL sportu dziecięcego i młodzieżowego nie ogranicza się tylko do lekkoatletyki. Dzięki spółce z Grupy ORLEN z bezpłatnych zajęć prowadzonych przez profesjonalnych trenerów i opiekunów mogą skorzystać młodzi mieszkańcy Włocławka biorąc udział w organizowanych przez Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej czy WKB „Start” regularnych treningach.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN