• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL sponsorem lekkoatletycznych zmagań o drużynowe mistrzostwo Europy

17-07-2019  

Bydgoszcz-2019-www.jpgNajsilniejsze reprezentacje Starego Kontynentu będą rywalizować podczas VIII Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 9-11 sierpnia. Krajowym Sponsorem Głównym lekkoatletycznej Superligi została włocławska spółka z Grupy ORLEN.

Już za niecały miesiąc o drużynowe mistrzostwo Europy walczyć będą – obok Polaków, będących gospodarzami zmagań – lekkoatleci z jedenastu państw. Poza naszymi zachodnimi sąsiadami, obrońcami tytułu sprzed dwóch lat – Niemcami – do Polski przyjadą także najlepsi zawodnicy z Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii oraz Szwajcarii. Ostatnie trzy kraje zapewniły sobie udział w tegorocznej Superlidze, dzięki zdobyciu miejsca na podium I Ligi Drużynowych Mistrzostw Europy 2017. Pozostałe zawdzięczają możliwość sierpniowego startu wynikom osiągniętym podczas Superligi Drużynowych Mistrzostw Europy 2017 we francuskim Lille.

Od lat wspieramy rozwój sportu zawodowego, jak również angażujemy się w popularyzację aktywności fizycznej wśród naszych pracowników, a także osób niepełnosprawnych m.in. poprzez sponsorowanie Ogólnopolskiego Turnieju Osób Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu oraz Kujawsko-Pomorskiego Turnieju Piłki Koszykowej Olimpiad Specjalnych. Będąc spółką o kluczowym znaczeniu dla regionu, podjęliśmy decyzję o zaangażowaniu się również na rzecz VIII Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce – tak ważnego dla promocji naszego województwa oraz kraju wydarzenia – mówiAgnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Bydgoska impreza, będąca jednym z punktów programu obchodów 100-lecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jest najważniejszą mistrzowską imprezą lekkoatletyczną w 2019 roku na Starym Kontynencie i stanowi dla Europejczyków istotny etap przygotowań do zbliżających się mistrzostw świata, które rozgrywane będą na przełomie września i października w stolicy Kataru – Dosze.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN