• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL sponsorem rywalizacji lekkoatletów w Bydgoszczy

22-06-2021  

Na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy 30 czerwca zameldują się gwiazdy królowej sportu. Obsada to znak firmowy Memoriału Ireny Szewińskiej, który w tym roku będzie miał swoją trzecią odsłonę. To także ostatnie tak duże zawody w Polsce przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, a sponsorem głównym wydarzenia jest ANWIL S.A.

Podczas Memoriału wystąpi wielu kandydatów do medali olimpijskich. Wśród sportowców, którzy już potwierdzili swój udział są nasze sprinterki – Justyna Święty–Ersetic i Iga Baumgart-Witan, które na dystansie 400 metrów powalczą między innymi z Christine Mboma z Namibii i Portugalką Catią Azevedo.

Pasjonująco zapowiada się także bieg na 800 metrów mężczyzn, w którym wystartują Patryk Dobek, Mateusz Borkowski oraz Anglik Jamie Webb, czyli medaliści halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Na imprezie nie zabraknie także tyczkarzy z Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim w stawce oraz kulomiotów z wicemistrzem z HME Michałem Haratykiem.

Memoriał został w tym roku nagrodzony awansem do tzw. Strefy Gold w ramach cyklu Continental Tour, czyli jest tylko o poziom niżej od mityngów Diamentowej Ligi.

 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN