• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL wśród najlepszych pracodawców po raz trzeci

21-01-2022  

Chemiczna spółka z Grupy ORLEN, po weryfikacji przez niezależne grono ekspertów, ponownie otrzymała tytuł Top Employer Polska, świadczący o docenieniu oferowanych warunków i świadczeń pracowniczych. W tym roku szczególną uwagę przywiązywano do wdrażania działań chroniących zdrowie i zapewniających komfort pracy w czasie pandemii COVID-19.

Przyznanie wyróżnienia każdorazowo poprzedzone jest dokładnym procesem certyfikacji. ANWIL został poddany bardzo szczegółowej analizie w zakresie prowadzonej polityki personalnej i wszelkich aspektów budowania i rozwijania kultury korporacyjnej. Opisane przez spółkę najlepsze praktyki z Obszaru HR zostały porównane z tym, co oferują inne firmy na polskim rynku pracy. 

- W ANWILU prowadzona jest konsekwentna polityka kadrowa, której celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków pracy. Dotyczy to zarówno kwestii wynagradzania, ale też budowania odpowiedniego środowiska pracy, w którym liczą się jakość i bezpieczeństwo. Dbamy także o rozwój zawodowy oraz poszerzanie kompetencji. Wynika to nie tylko z odpowiedzialności, ale również troski o pracowników, którzy są najcenniejszym kapitałem firmy. Skuteczność i wysoki poziom naszych działań w tym zakresie potwierdzili trzeci już raz eksperci niezależnego instytutu, dzięki czemu ANWIL niezmiennie ma swoje miejsce w prestiżowym gronie najlepszych pracodawców w kraju – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Wysoka ocena warunków zatrudnienia, dostępnych świadczeń oraz benefitów dla pracowników i ich rodzin, a także możliwości rozwoju kariery zawodowej i samokształcenia, skutkowały nadaniem tytułu także i w tym roku. Zdecydowali o tym niezależni eksperci Top Employers Institute, uznawanego za światowy autorytet w zakresie badania warunków pracy. Podczas tegorocznej edycji konkursu przedstawiciele eksperckiej organizacji zadawali wiele pytań dotyczących rozwiązań mających na celu troskę pracodawcy o ochronę zdrowia i życia pracowników w niełatwym czasie pandemii. W odpowiedzi ANWIL zaprezentował zrealizowany kompleksowy plan wdrożenia licznych procedur i środków bezpieczeństwa, mających na celu ochronę zdrowia pracowników. Przedstawił również zaimplementowane narzędzia zabezpieczające zdalne zarządzanie pracownikami.

Certyfikacja Top Employers jest doskonałym narzędziem promocji dla solidnych i odpowiedzialnych pracodawców, daje też możliwość bieżącego porównywania swojej polityki kadrowej z praktykami innych przedsiębiorców. Top Employers Institute bada firmy z wielu branż na całym świecie, a przyznanymi certyfikatami może pochwalić się blisko 1700 z nich.

 
 
 
 

 
 

 Podgląd obrazu

 
 
 

Marki Grupy ORLEN