• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL wesprze aktywność sportową lokalnej społeczności

27-09-2019  

Wakacje-z-Fundacja.jpgFundacja ANWIL dla Włocławka rozpoczęła nabór wniosków o wsparcie finansowe przy organizacji inicjatyw pozytywnie wpływających na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, promujących aktywność ruchową oraz poprawiających jakość życia osób starszych. Zgłoszenia do programu grantowego Wybieram sport – skreślam nudę przyjmowane będą do 24 października. Do rozdysponowania jest 110 000 zł.

Najnowszy program grantowy fundacji korporacyjnej włocławskiej spółki z Grupy ORLEN jest ściśle powiązany z jej trzema celami statutowymi: upowszechnianiem rekreacji, kultury fizycznej i sportu, ochroną i promocją zdrowia oraz przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu. W sposób szczególny uwzględnione zostaną działania skierowane do osób niepełnosprawnych.

Od początku funkcjonowania Fundacji wspieramy projekty motywujące mieszkańców do uprawiania sportu. Zaangażowanie w inicjatywy tego typu jest bardzo ważne dla lokalnej społeczności – mówi Bożena Cichocka, Prezes Zarządu Fundacji ANWIL dla Włocławka i dodaje – Poprzez programy takie jak „Wybieram sport – skreślam nudę” promujemy rozwój fizyczny, wychodząc z założenia, że działania, na które zostaną przyznane granty, staną się alternatywą dla spędzania wolnego czasu w sposób bierny – przed komputerem, telewizorem lub z telefonem w ręku.

W ramach programu dofinansowanie w maksymalnej kwocie 15 000 zł mogą zdobyć m.in. organizatorzy otwartych zajęć sportowych (dla dzieci, młodzieży lub osób starszych), kół i szkółek sportowych, wycieczek (pieszych lub rowerowych), turniejów i rozgrywek sportowych, kampanii społecznych, eventów, happeningów oraz innych wydarzeń skoncentrowanych na promowaniu pozytywnych postaw i zapobieganiu negatywnym skutkom niezdrowego stylu życia. Wyniki konkursu poznamy 22 listopada.

Termin zgłaszania wniosków mija 24 października. Należy je składać w siedzibie Fundacji we Włocławku lub przesłać pocztą na adres: Fundacja ANWIL dla Włocławka, ul. Toruńska 222, 87-805 Włocławek.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.anwildlawloclawka.pl.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN