• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL z tytułem Ambasadora Złotej Setki Pomorza i Kujaw

25-06-2021  

Podczas 25. edycji Złotej Setki – oprócz rankingu podsumowującego biznesowe dokonania firm w regionie kujawsko-pomorskim, organizatorzy przedstawili także laureatów specjalnego tytułu, wręczanego na okoliczność ćwierćwiecza zestawienia. Wśród nich była chemiczna spółka z Grupy ORLEN - ANWIL S.A. 
 
Zestawienie najaktywniejszych biznesowo firm w kilku kategoriach, od największych po małe, co roku wraz z partnerami przygotowuje redakcja „Gazety Pomorskiej”.
 
Z okazji jubileuszowej edycji organizatorzy przyznali tytuły „Ambasadorów 25-lecia Złotej Setki Pomorza i Kujaw”. Trafiły one do firm, które w 25 edycjach rankingu w kategoriach stałych najczęściej zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce. Wśród sześciu podmiotów uhonorowanych tytułem znalazł się ANWIL S.A., największy pracodawca w regionie.
 
- Skalę biznesowej działalności i bogatych rynkowych doświadczeń ANWILU pokazuje obecność w zestawieniach Złotej Setki. ANWIL zawsze był i niezmiennie pozostaje liderem gospodarczym w naszym regionie. Kolejnym potwierdzeniem tej roli jest przyznany tytuł Ambasadora 25-lecia Złotej Setki Pomorza i Kujaw, za co w imieniu firmy i jej pracowników serdecznie dziękuję – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.
 
Pierwsze podsumowanie rankingu dotyczyło wyników osiągniętych w 1996 roku. Wówczas trzecie miejsce zajęły Zakłady Azotowe Włocławek. W kolejnych edycjach, z kilkoma przerwami, ANWIL pojawiał się jeszcze 15 razy. Wysokie miejsca zajmowane w zestawieniach przyniosły dodatkowe wyróżnienie w 20. edycji. ANWIL znalazł się wśród 20 najlepszych firm dwóch dekad. Po pięciu latach chemiczna spółka z Grupy ORLEN znów została wyróżniona, tym razem tytułem Ambasadora i medalem 25-lecia.

 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN