• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL zacieśnia współpracę z Elektrykiem

25-10-2019  

2H8A0062-www.jpgSpółka ANWIL i Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku zawarli dziś, 25 października porozumienie o współpracy. Partnerstwo skoncentrowane będzie wokół kształcenia kadr sektora produkcyjnego. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom sygnatariuszy umowy, osoby podejmujące naukę we włocławskim Elektryku zostaną przygotowane – również w wymiarze praktycznym – do przyszłej pracy w zawodzie.

Już niedługo uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, uczestniczący od dwóch lat w praktykach organizowanych w ANWILU, będą mieli szansę jeszcze bliższego poznania specyfiki funkcjonowania chemicznego giganta. Porozumienie podpisane między placówką i firmą zakłada m.in. realizację wizyt studyjnych uczniów na terenie przedsiębiorstwa, a także współpracę między podmiotami w zakresie promowania elektryki, energetyki oraz elektroniki w regionie.

Intensywny rozwój krajowego segmentu chemicznego sprawia, że jego potrzeby kadrowe nie tylko rosną, ale także stają się coraz bardziej specjalistyczne. Musimy zatem pamiętać o wyzwaniach związanych z kształceniem nowych ekspertów. Aby proces ten przebiegał płynnie i efektywnie, biznes i edukacja muszą ze sobą współpracować. Dlatego tak ważne jest dzisiejsze porozumienie z Zespołem Szkół Elektrycznych we Włocławku. Aktualnie zatrudniamy około 1300 pracowników, a po zakończeniu realizowanej obecnie inwestycji nawozowej ich liczba zwiększy się o kolejne 100 osób. Myślę, że wielu absolwentów naszych szkół partnerskich znajdzie się w tym gronie – mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

To już kolejne takie porozumienie czołowego krajowego wytwórcy nawozów azotowych z lokalną placówką edukacyjną. W 2016 roku włocławska spółka z Grupy ORLEN rozpoczęła współpracę z Zespołem Szkół Chemicznych we Włocławku. Następstwem podpisanego przed trzema laty porozumienia było m.in. stworzenie klasy patronackiej o profilu technik technologii chemicznej, której uczniowie każdego roku uczestniczą w praktykach na terenie ANWILU, a część jej absolwentów może znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwie zaraz po zakończeniu nauki.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN