• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL zadba o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu - także latem!

24-06-2022  

Należąca do Grupy ORLEN chemiczna spółka wspólnie z włocławskim WOPR-em rozpoczęła realizację projektu pn. „Bezpieczny wypoczynek na kąpieliskach”. Jest to kolejne działanie realizowane we współpracy tych dwóch podmiotów, które ma na celu realną poprawę bezpieczeństwa w zakresie wypoczynku lokalnej społeczności.

Projekt „Bezpieczny wypoczynek na kąpieliskach” realizowany jest w okresie letnim 
we Włocławku - na Kąpielisku Miejskim nad Jeziorem Wikaryjskim i Jeziorem Czarnym. W jego zakres wchodzi m.in. wyposażenie kąpielisk w profesjonalny sprzęt ratujący życie (np. defibrylatory, apteczki), zapewnienie dodatkowego i widocznego zabezpieczenia terenu wypoczynku (m.in. wieże ratownicze, komplet nowych boi czy wytyczenie korytarza życia), jak również bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

- ANWIL konsekwentnie realizuje działania skupiające się na lokalnej społeczności 
- na bieżąco odpowiadamy na jej potrzeby i w zależności od sytuacji staramy się jak najlepiej na nie odpowiadać. To sprawia, że od lat jesteśmy wiarygodnym i zaangażowanym „sąsiadem” - powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWIL S.A.

Warto nadmienić, że spółka realizuje także wspólnie z WOPR-em jeszcze jeden społeczny projekt - bezpłatne zajęcia pływania dedykowane dzieciom oraz osobom w wieku 40+. Praktyczne lekcje odbywają się od lutego br. na jednym z miejskich basenów.

- To, co udało się wypracować WOPR-owi wspólnie z ANWILEM to nie jednorazowe akcje czy eventy, ale dobrze przemyślany plan działań, mający realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Działamy w kilku obszarach – po pierwsze uczymy mieszkańców pływania, kolejno zapoznajemy z praktycznymi zasadami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy, a wreszcie - jako profesjonalne służby ratunkowe - mamy możliwość prowadzenia swoich działań na najwyższym poziomie. To pokazuje kompleksowość naszego wspólnego działania - podsumował
 Sławomir Mularski, Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Włocławku.

 

 ​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN