• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ANWIL znowu pomaga

15-12-2017  

Zniszczenia-po-nawalnicy-.jpgWłocławska spółka z Grupy ORLEN niesie pomoc kolejnym powiatom dotkniętym przez sierpniowe nawałnice.

Kujawy i Pomorze to jeden z regionów najbardziej zdewastowanych przez wichury i gwałtowne deszcze, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Największe zniszczenia odnotowano w powiatach tucholskim, bydgoskim, żnińskim, nakielskim, a także sępoleńskim.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim skierowali do ANWILU prośbę o wsparcie. Spółka, która w swojej strategii rozwoju kładzie szczególny nacisk na kwestie społecznej odpowiedzialności biznesu, nie pozostała obojętna wobec tego apelu. W efekcie ANWIL, za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA, przekazał rolnikom, których pola uległy zniszczeniu, nawozy azotowe produkowane we Włocławku. Chemiczna firma zakupiła także bilety na XVI Uniwersytecki Koncert Charytatywny „Jesteśmy razem”, który odbył się w sobotę, 9 grudnia 2017 roku w Auli UMK pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Dochód z występu Wojciecha Waglewskiego z zespołem Voo Voo zostanie przekazany mieszkańcom leżącej w gminie Sośno w powiecie sępoleńskim wsi Wielowiczek, również dotkniętej działaniem nawałnic w sierpniu tego roku.

Ponadto w najbliższym czasie kilkanaście rodzin z powiatów nakielskiego, bydgoskiego, tucholskiego, inowrocławskiego i żnińskiego, które wskutek sierpniowego kataklizmu, straciły dobytek życia, otrzyma wsparcie od ANWILU.

Jacek Podgórski, Prezes Zarządu ANWIL S.A., podkreśla, że dodatkową akcję pomocy ofiarom nawałnic zainicjowali zatrudnieni w spółce: - Nasi pracownicy, którzy chętnie angażują się na rzecz społeczności lokalnej, także tym razem okazali swoją wielką wrażliwość, organizując zbiórkę pieniężną i rzeczową dla dwóch rodzin z wsi Samsieczno (powiat bydgoski) oraz Rogalin (powiat sępoleński) szczególnie dotkniętych skutkami sierpniowej wichury. Mimo że od kataklizmu minęły już cztery miesiące, rodziny te w dalszym ciągu nie mogą zamieszkać w swoich domach i wciąż brakuje im podstawowych sprzętów umożliwiających normalne funkcjonowanie takich jak: pralka, odkurzacz czy kuchenka. Zbiórka potrwa do 19.12.2017 roku tak, aby jeszcze przed Świętami dary trafiły do Samsieczna i Rogalina.

Także sponsorowany przez ANWIL Klub Koszykówki Włocławek włączył się w inicjatywę podjętą przez pracowników spółki, dokładając swoją cegiełkę finansową na zakup niezbędnego wyposażenia dla tych gospodarstw domowych.

Włocławska spółka z Grupy ORLEN za pomoc udzieloną mieszkańcom powiatu sępoleńskiego poszkodowanym przez nawałnice otrzymała podziękowanie od Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz władz samorządowych powiatu sępoleńskiego, które podkreśliły w piśmie skierowanym na ręce Jacka Podgórskiego, Prezesa Zarządu ANWIL S.A., że nigdy nie zapomną o solidarności, jaką wykazał się ANWIL.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN