• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Akcja "Drzewko za butelkę" we Włocławku

06-03-2008  Informacje

e449e4e8.jpg

INFORMACJA PRASOWA
z dnia 06.03.2008 roku wydana przez
Sekretariat Programu "Odpowiedzialność i Troska"
Kontakt dla mediów:
Joanna Kowalska, konsultant PR Programu
Tel: +48 516-187-167
 
Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej "Drzewko za butelkę", której organizatorem jest Sekretariat Programu "Odpowiedzialność i Troska" nabiera tempa. Naszą akcję wsparł Minister Środowiska Pan prof. Maciej Nowicki, który został Honorowym Patronem tego przedsięwzięcia. Patronat medialny nad akcją sprawują miesięczniki "Rynek Chemiczny", "Przemysł Chemiczny" i "Ekopartner".

W tym roku akcja "Drzewko za butelkę" odbywa się w 10 miejscowościach naszego kraju: Bydgoszczy, Warszawie, Wieluniu, Puławach, Włocławku, Tarnowie, Kędzierzynie Koźlu, Brzegu Dolnym, Miszewie k. Gdańska oraz w Nowej Sarzynie. Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu przyjęła firma ANWIL SA, która została koordynatorem VI edycji akcji "Drzewko za butelkę" we Włocławku. Zaproszenia do wzięcia udziału w konkursie zostały wysłane do dzieci z 14 szkół podstawowych i 19 przedszkoli we Włocławku. Finał akcji przewidziany został na dzień 25 kwietnia 2008 roku. W tym roku, tak jak w latach ubiegłych podczas podsumowania naszego przedsięwzięcia nie zabraknie wielu atrakcji, a mianowicie nagród i dyplomów dla zwycięzców, upominków  dla uczestników akcji, konkursów i zabaw, a przede wszystkim posadzimy wspólnie przy siedzibie firmy drzewka będące symbolem akcji.
 
"Drzewko za butelkę" to akcja ekologiczna, w której dzieci ze szkół i przedszkoli biorących udział w akcji zbierają puste butelki PET, w zamian za co otrzymują sadzonki drzew, którymi zalesiają wybrany przez siebie region w swojej miejscowości. Przypomnijmy, że w zeszłym roku dzieci z 9 szkół podstawowych i 17 przedszkoli z naszego regionu zebrały 439.526 sztuk plastikowych butelek i posadziły 260 sztuk drzewek.
 
W tym roku oprócz standardowych działań związanych z akcją w naszym regionie ogłoszony został ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy na najbardziej interesujący, nietypowy, ukazujący emocje przebiegu Akcji reportaż bądź fotoreportaż. Doceniona zostanie niebanalność i nowe spojrzenie na to przedsięwzięcie.

Wszystkim uczestnikom VI edycji akcji "Drzewko za butelkę" życzymy powodzenia!
 
Informacji z ramienia ANWILU SA, w zakresie spraw techniczno-organizacyjnych związanych z przebiegiem akcji udziela Pani Gabriela Kończyńska tel. 54 237 25 63, natomiast za współpracę z mediami odpowiada Rzecznik Prasowy ANWILU SA  - Pan Włodzimierz Zientarski tel. 54 237 36 35. 
 
 

Marki Grupy ORLEN