• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Automatyzacja procesów pakowania nawozów

09-12-2008  Informacje

​Węzeł paletyzacji w ANWILU to jednostka na wskroś nowoczesna. Składa się z dwóch linii pakujących produkowane tu nawozy - saletrę amonową i saletrzak. Jedna z nich to linia paletyzująca, a druga to stanowisko załadunku nawozów do opakowań elastycznych typu big-bag.

W skład linii paletyzującej wchodzą trzy urządzenia: maszyna hiszpańskiej firmy PAYPER konfekcjonująca nawozy, paletyzator produkcji również hiszpańskiej firmy TMI oraz duńskie urządzenie firmy Lachenmeier kapturujące załadowane palety. Urządzenia te dostarczyła firma ALIMA-PACK SYSTEMY PAKOWANIA ze Środy Wlkp. Załadunek nawozu do worków odbywa się w sposób zautomatyzowany i odmienny od stosowanego dotychczas, bowiem urządzenie samo formuje worek z rękawa folii, zasypuje go produktem oraz zamyka, a następnie worki paletyzuje.
 
Linia paletyzacji zainstalowana w ANWILU to jednostka o wydajności rzędu 60 ton/h, zaś stanowisko załadunku big-bagów posiada wydajność ok. 20 ton/h. W założeniach, przy pomocy urządzeń węzła paletyzacji pakowane i ekspediowane będzie ponad 60% produkowanych w ANWILU nawozów.

Budowa węzła paletyzacji trwała osiem miesięcy i kosztowała 19 mln zł.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN