• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Bowlingowe mistrzostwa znów we Włocławku

05-07-2019  

Druzyna-WKS-Pionek-www.jpgGrupa kilkudziesięciu kręglarzy – w wieku od 20 do 78 lat – zawitała do Włocławka, aby wziąć udział w rozpoczynającym się dziś, 5 lipca II Ogólnopolskim Turnieju Osób Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu. Sponsorem sportowych zmagań po raz kolejny jest ANWIL. 

Prawie osiemdziesięcioro zawodników odpowiedziało na zaproszenie organizatorów drugiej edycji bowlingowego turnieju we Włocławku i zdecydowało się wziąć udział w wydarzeniu. Do rywalizacji o mistrzowskie tytuły staną osobno kobiety i mężczyźni. Wytrawni gracze, mający w swoim dorobku starty oraz znaczące osiągnięcia na arenie międzynarodowej, powalczą ze sobą w trzech kategoriach B1, B2, B3 – przyporządkowanie do odpowiedniej z nich wynika z ostrości wzroku i zakresu pola widzenia uczestników.

Organizatorem bowlingowego turnieju jest Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących Pionek, a sponsorem już po raz kolejny ANWIL. W wydarzeniu wezmą udział kręglarze w wieku od 20 do 78 lat, w tym także szczególnie utytułowani – członkowie Kadry Narodowej, mistrzowie kraju, Europy i świata.

Uroczyste zakończenie turnieju, podczas którego zdobywcy najwyższych trofeów uhonorowani zostaną pucharami i nagrodami rzeczowymi odbędzie się w sobotę, 6 lipca.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN