• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Czyściej nad jeziorem Rybnica

03-04-2017  

Przedstawiciele Koła Wędkarskiego nr 122, działającego w ANWILU, w ubiegłą sobotę (1 kwietnia) porządkowali teren wokół jeziora Rybnica. Swoją pracą przyczynili się do usunięcia śmieci pozostawionych na brzegu włocławskiego zbiornika, a także w otaczającym go lesie. Inicjatywa była elementem obchodów „Tygodnia Czystości Wód”.

„Tydzień Czystości Wód” rozpoczął się pierwszego kwietnia i potrwa do najbliższego piątku. To akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska wodnego, a także utrzymania obecnych linii brzegowych.

ANWIL, chcąc wesprzeć inicjatywę wędkarzy, zapewnił worki na odpady oraz odpowiednie rękawice. Dodatkowo pracownik służb BHP spółki przeprowadził przed rozpoczęciem prac porządkowych krótkie szkolenie z zasad BHP. Do projektu włączyła się także Zakładowa Straż Pożarna.

Koło Wędkarskie uzyskało również wsparcie Zakładu Gospodarki Komunalnej GRONEKO, który zorganizował odbiór i późniejsze zagospodarowanie odpadów, pochodzących z czyszczenia terenów wokół jeziora Rybnica.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN