• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Ekologiczna Akademia Umiejętności po raz drugi

22-10-2010  Informacje

​22 października w ANWILU S.A. uroczyście zainaugurowano II edycję Ekologicznej Akademii Umiejętności. Projekt skierowany jest do  przedstawicieli placówek oświatowych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska. W tegorocznych zajęciach EAU uczestniczyć będą nauczyciele z 21 włocławskich gimnazjów, liceów i techników.
Przypomnijmy, pomysłodawcą EAU jest działający przy spółce CHEMEKO Sekretariat Programu Ekologicznego „Odpowiedzialność i Troska, a realizatorem zakłady sygnatariusze tego Programu. Ubiegłoroczną edycję Ekologicznej Akademii Umiejętności, prowadzoną w dwu ośrodkach: Włocławku i Puławach ukończyło 37 osób. W tym roku w przedsięwzięcie włączyły się też zakłady chemiczne w Płocku i Śremie,  a liczba słuchaczy wynosi 67 osób.
Program zajęć Akademii zakłada odbycie pięciu zjazdów, podczas których zaprezentowane zostaną zagadnienia dotyczące wszystkich aspektów ochrony środowiska naturalnego: gospodarka wodno-ściekowa, ochrona atmosfery, składowanie odpadów, systemy zarządzania środowiskowego, prawodawstwo z zakresu ochrony środowiska. Wykładowcami Akademii będą specjaliści z zakresu każdej z wymienionych dziedzin, przedstawiciele instytucji zajmujących się różnymi aspektami ochrony środowiska oraz praktycy z tej dziedziny w zakładach pracy. Po każdej sesji zajęć odbędą się także wizyty na instalacjach, tematycznie związanych z zagadnieniami omawianymi podczas kolejnych sesji EAU.
Rozpoczęcie zajęć w Ekologicznej Akademii Umiejętności w ANWILU S.A. połączone było z wręczeniem jej słuchaczom indeksów i odbyło się w uroczystej oprawie z uczestnictwem szeregu znamienitych gości. Na inauguracji obecni byli: Remigiusz Paszkiewicz, Prezes Zarządu ANWILU S.A., Bożena El-Maaytah Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta oraz Jacek Różycki Prezes Zarządu Chemeko Sp. z o.o.

Na zdjęciu:
Prezes Remigiusz Paszkiewicz wręcza indeks słuchaczce Akademii

a1970ace.jpg

 
 
 

Marki Grupy ORLEN