• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Ekologiczne wyzwanie za nami

02-06-2022  

Tegoroczny konkurs pn. „Płynie, wije się Wisła”, dobiegł już końca. Ósma edycja akcji „Pan Karp zarybia Wisłę”, jak co roku, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Celem tej organizowanej od kilku lat, przez Towarzystwo Promocji Ryb wspólnie z ANWILEM, inicjatywy jest podnoszenie poziomu wiedzy uczniów i przedszkolaków na temat ekologii.

W tym roku do wzięcia udziału w konkursie zostało zaproszonych ponad 500 przedszkoli i szkół podstawowych, które zlokalizowane są w miejscowościach znajdujących się w sąsiedztwie Wisły. Swoje proekologiczne zamiłowania dzieci mogły wyrazić na dwa sposoby - wspólnie w większej grupie przeprowadzić akcję społeczną poprawiającą stan środowiska lub indywidualnie przygotowywać prace plastyczne związane z tematyką ekologii. Wpłynęło blisko 100 zgłoszeń, a w konkursie łącznie udział wzięło prawie 150 dzieci.

- Chętnie inicjujemy oraz współorganizujemy akcje o charakterze edukacyjnym, szczególnie kiedy dedykowane są one najmłodszym. Wiemy, że nauka pozytywnych postaw w dzieciństwie zaowocuje w przyszłości. Dodatkowo, inicjatywy ANWILU z zakresu CSR nie są jednorazowe, kiedy angażujemy się i widzimy realne skutki naszych działań, to włączamy się w nie długofalowo. Tak jest m.in. właśnie z projektem „Pan Karp zarybia
Wisłę” - powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu.

Komisja konkursowa wyłoniła tegorocznych zwycięzców na podstawie dopasowania do charakteru konkursu, oryginalności pracy, jej wartości merytorycznej oraz walorów artystycznych (szczegółowa lista laureatów poniżej). Dla uczestników ekologicznej zabawy przewidziano zarówno nagrody pieniężne, dedykowane dla placówek zgłaszających prace dzieci, jak również indywidualne nagrody rzeczowe.

Nieodłącznym elementem akcji "Pan Karp zarybia Wisłę", którego nie możne zabraknąć także w tym roku, jest wpuszczenie narybku do królowej polskich rzek. Dlatego już 15 czerwca Wisła wzbogaci się o narybek sandacza i suma. 

Akcja „Pan Karp zarybia Wisłę”, w którą zaangażowany jest należący do Grupy ORLEN 
ANWIL, została w tym roku ponownie wyróżniona i doceniona w opublikowanym ostatnio Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB).

 
 
 

Marki Grupy ORLEN