• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Fundacja ANWIL dla Włocławka nagrodzi 40 prymusów

29-11-2018  

stypendysci-11-2018.jpgDziesięciu trzecioklasistów z gimnazjów oraz trzydziestu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Włocławka i okolicznych gmin otrzyma stypendia fundacji korporacyjnej ANWILU. Wysoka średnia ocen, a także szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu i kultury zapewniły młodym ludziom dodatkowe wsparcie finansowe w kwocie 200 zł (dla gimnazjalistów) i 300 zł (dla ich starszych kolegów), które każdego miesiąca, w trwającym roku szkolnym, przekaże im Fundacja ANWIL dla Włocławka.

Chemiczna spółka z Grupy ORLEN czwarty rok z rzędu dofinansuje rozwój indywidualnych uzdolnień nastolatków, którzy mogą pochwalić się doskonałymi wynikami w nauce, wybitnymi osiągnięciami sportowymi i artystycznymi, a także mają na swoim koncie aktywności wolontariackie.

Z programu stypendialnego Fundacji ANWIL dla Włocławka, w ramach jego trzech dotychczasowych odsłon, skorzystało stu dziesięciu uczniów ze szkół znajdujących się na terenie miasta, a także gmin ościennych: Brześcia Kujawskiego, Fabianek oraz Lubania. Ich osiągnięcia spółka wsparła łączną kwotą 275 000 zł.

W tym roku fundacja korporacyjna włocławskiej spółki z Grupy ORLEN przyznała stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie dziesięciu gimnazjalistom, a w wysokości 300 zł miesięcznie trzydziestu uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Budżet tej edycji wyniósł zatem aż 110 000 zł.

Nazwa tegorocznej odsłony programu stypendialnego to „Primi inter pares”, czyli „Pierwsi wśród równych sobie”. Hasło jest nieprzypadkowe, ponieważ tym razem o stypendium Fundacji mogli ubiegać się uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym, osiągnęli średnią ocen co najmniej 4.75, a nie jak miało to miejsce w poprzednich edycjach – 4.5.

Bożena Cichocka, Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka skomentowała wyniki: Do IV edycji programu stypendialnego wypłynęło łącznie 75 wniosków, w których nastolatkowie opisali swoje osiągnięcia naukowe, a także podejmowane przez nich w ostatnim roku aktywności pozaszkolne, w tym konkursowe, wolontariackie i hobbystyczne. Ich lektura może napawać optymizmem. Najwyższa średnia ocen uzyskanych wśród gimnazjalistów w poprzednim roku szkolnym, jaką odnotowaliśmy, to 5,57, natomiast w starszej grupie wiekowej – uczniów szkół ponadgimnazjalnych – aż 5,89. We Włocławku oraz na terenie okolicznych gmin nie brakuje zdolnych, ambitnych i zaangażowanych społecznie młodych ludzi. Liczę na to, że środki finansowe przyznane przez Fundację ANWIL dla Włocławka pozwolą im rozwijać uzdolnienia i realizować swoje zainteresowania, a także staną się dodatkową motywacją do dalszej, wytężonej pracy.

Uroczyste wręczenie umów stypendialnych odbyło się w czwartek, 29 listopada w sali konferencyjnej przy Centrum Administracji ANWIL S.A.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN