• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Fundacja ANWIL przekazuje ponad 50 tysięcy złotych na rzecz placówek opiekuńczo-wychowawczych

03-07-2023  

Włocławska spółka z Grupy ORLEN wraz ze swoją korporacyjną fundacją po raz kolejny zorganizowały wyjątkową inicjatywę charytatywną, w którą zaangażowali się pracownicy firmy. Akcja „Chemicy Dzieciom” to zmagania sportowe, których celem jest zachęcanie zespołu ANWILU do aktywnego spędzania czasu, ale także promowanie dobroczynności.

„Chemicy Dzieciom” to projekt, który został zapoczątkowany w 2021 r. Idea akcji była związana z obchodami 55. urodzin ANWILU – to właśnie wtedy sportowcy przebiegli 55 km wygrywając 55 tysięcy złotych, które przeznaczyli na rzecz placówek opiekuńczo-wychowawczych z naszego regionu.

Z roku na rok akcja jest kontynuowana, a dystans do przebiegnięcia wydłuża się o jeden kilometr,

tym samym powiększając pulę wygranej o kolejny tysiąc złotych. Biegacze z ANWILU rywalizują między sobą o to, kto w najkrótszym czasie pokona wskazaną odległość. Trzy zwycięskie drużyny decydują o tym, do kogo trafią „symboliczne czeki” – w tym roku ich wartość to 22, 19 i 16 tysięcy złotych. Cała pula nagród tj. 57 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na wakacyjny wypoczynek wychowanków wybranych placówek.

- Akcja „Chemicy dzieciom” już na stałe wpisała się w życie firmy. Dzięki sportowej mobilizacji możemy pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują, przy okazji świetnie się bawiąc, integrując i jednocząc wokół szczytnego celu. ANWIL jako dobry sąsiad od lat wspiera różne podmioty, nie tylko poprzez pomoc finansową, ale także liczne akcje wolontariackie, w które nasi pracownicy chętnie się angażują – powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWILU.

Tym razem, decyzją zwycięskich drużyn, środki finansowe zostały przekazane Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 „Maluch” (22 tys. zł), Domowi Dziecka im. księdza Biskupa Wojciecha Owczarka (19 tys. zł) i Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 „Wspólna Chata” (16 tys. zł).

- Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki tej akcji będziemy mogli zapewnić naszym wychowankom wakacyjny czas pełen atrakcji, przygód i wspomnień. W tym roku obchodzimy 40-lecie funkcjonowania „Malucha”, dlatego jeszcze bardziej cieszymy się z tego, że dzięki naszym partnerom możemy zorganizować niezapomniane chwile dzieciom – powiedziała Dorota Wilczura, Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1.

To nie jedyna forma wsparcia ANWILU na rzecz placówek opiekuńczo-wychowawczych z naszego regionu, w spółce na co dzień aktywnie działa Fundacja ANWIL, która także organizuje liczne programy grantowe, jak również wolontariat pracowniczy, polegający na dofinansowaniu inicjatyw zgłaszanych przez wolontariuszy-pracowników (oraz byłych pracowników), którzy nie tylko są pomysłodawcami akcji, ale również sami aktywne w nich uczestniczą.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN