• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Innowacyjne rozwiązania podstawą dalszego rozwoju

02-02-2021  

5746101.jpg
ANWIL S.A. prowadzi działania strategiczne w zakresie poszukiwania narzędzi pozyskiwania innowacyjnych projektów wspierających działalność przedsiębiorstwa.
 
W związku z realizacją swoich celów chemiczna spółka z Grupy ORLEN bierze udział w programach akceleracji. Są to mechanizmy łączące odbiorców zaawansowanych technologii oraz startupy.

Tworzenie portfela innowacyjnych projektów odbywa się w ANWILU poprzez pilotażowy udział w dwóch programach jednocześnie. Są to - program akceleracyjny współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 oraz program akceleracyjny afiliowany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) Enterprise Forum Central & Eastern Europe.

- ANWIL S.A. jest jednym z wiodących przedsiębiorstw sektora chemicznego w Polsce. W naszej codziennej pracy szukamy nowych, nieszablonowych rozwiązań. Traktujemy je jako wyzwania i szanse, a kluczem do osiągnięcia sukcesu są dla nas między innymi inwestycje i rozwój. Postanowiliśmy podjąć działania, których celem będzie pozyskanie innowacyjnych projektów, które w przyszłości będą wspierały i wyróżniały działalność naszej spółki. Obszary i zagadnienia, które budzą nasze zainteresowanie to przede wszystkim  Energia, Przemysł 4.0, marketing technologiczny oraz zrównoważony rozwój i zarządzanie odpadami. Połączenie doświadczenia i zaplecza produkcyjnego ANWILU wraz z młodymi, kreatywnymi podmiotami to gwarancja wypracowania optymalnych, a przede wszystkim ciekawych i nietuzinkowych rozwiązań – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

 
Ideą obu projektów akceleracyjnych jest poszukiwanie wśród rozwiązań oferowanych przez młode spółki technologiczne innowacyjnych pomysłów odpowiadających na wyzwania zidentyfikowane przez doświadczone rynkowo i biznesowo przedsiębiorstwa, takie jak na przykład ANWIL S.A. Celem współpracy zaangażowanych podmiotów jest doprecyzowanie i rozwijanie dedykowanego modelu biznesowego przy wsparciu doświadczonych mentorów i doradców. Taki model współpracy wspiera budowanie relacji między dużymi firmami i startupami, dając jednocześnie elastyczność i stosunkowo krótkie terminy w zakresie opracowania dedykowanych rozwiązań ze strony młodych spółek oraz wsparcie w dalszym rozwoju startupów. Walorem realizacji programów otwartych innowacji jest też znaczący potencjał organizacyjny i finansowy dużych firm do optymalnego wdrażania opracowywanych innowacyjnych rozwiązań.

Zakończenie pierwszego pilotażu, w ramach realizowanych w ANWILU programów, planowane jest na pierwszy kwartał 2021 r.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN