• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Jacek Krawiec Człowiekiem Dekady polskiej branży naftowej i chemicznej

10-12-2014  Informacje

Prezes Zarządu PKN ORLEN otrzymał tytuł „Człowieka Dekady - Tego, który zmienił polską Naftę i Chemię”. Wyróżnienie zostało przyznane podczas jubileuszowej dziesiątej edycji Konferencji Nafta Chemia organizowanej przez Grupę PTWP, wydawcę portalu wnp.pl.
 
Tytułem Człowieka Dekady wyróżniono 10 osób, które zdaniem środowisk branżowych, kolegium redakcyjnego i czytelników Nowego Przemysłu wywarli największy wpływ na dzisiejszą kondycję polskiego sektora naftowego i chemicznego. Jacek Krawiec otrzymał tytuł za współtworzenie i realizację wieloletniej strategii rozwoju największego polskiego Koncern, przemyślane inwestycje, które przekształciły ORLEN z regionalnego lidera w spółkę o globalnym zasięgu, a także wysokie standardy zarządzania. Docenione zostało również oddłużenie spółki i zbudowanie stabilnych fundamentów finansowych w warunkach kryzysu gospodarczego.
 
Nowe kierunki rozwoju i odzyskanie siły finansowej - filary na które postawiliśmy w 2008 roku pozwoliły nam nie tylko ugruntować pozycję w podstawowych obszarach naszej działalności, ale też uruchomić ambitny program inwestycyjny w nowych segmentach jakimi są upstream i energetyka. Ta nagroda jest dla nas świetnym potwierdzeniem, że wybraliśmy właściwy kierunek, a rynek docenia nasze działania – podkreślił Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
 
Wyróżnienia zostały wręczone podczas Konferencji Nafta Chemia, organizowanej  przez Grupę PTWP. Była to już X, jubileuszowa edycja konferencji, która odbywała się w tym roku pod hasłem „Synteza dekady i scenariusze przyszłości”. Podczas debat odbywających się w ramach konferencji paneliści mieli okazję podsumować osiągnięcia obu branż – naftowej i chemiczne j-  w minionym 10-leciu oraz  omówić bieżące problemy i wyzwania. W panelach dyskusyjnych wzięli udział również eksperci z Grupy ORLEN – Piotr Chełmiński, Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN oraz Jacek Podgórski, Prezes Zarządu ANWIL.
 
Zródło: www.orlen.pl

informacje

 
 
 

Marki Grupy ORLEN