• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Już od 20 lat wspólnie dbamy o klimat

02-06-2022  

Rusza XX edycja „Drzewka za butelkę”, ekologicznej inicjatywy, której ANWIL jest organizatorem od 20 lat. Podobnie jak w latach ubiegłych, firma zaprosiła przedszkola oraz szkoły podstawowe do wspólnego zbierania butelek PET. Zbiórka rozpocznie się już 7 czerwca i potrwa do 31 września.

W akcji mogą wziąć udział przedszkola i szkoły podstawowe z całego powiatu włocławskiego. Deklaracje uczestnictwa oraz regulamin, które dostępne są na stronie www.anwil.pl należy przesłać na adres e-mail: drzewkozabutelke@anwil.pl do 6 czerwca.

Jak co roku, dla uczestników, oprócz symbolicznych drzewek organizator przewidział wiele nagród zarówno zespołowych, jak i indywidualnych oraz wielki finał z mnóstwem atrakcji, którego z uwagi na pandemię COVID-19 od dwóch lat nie udało się zorganizować.

„Drzewko za butelkę” to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2002 roku przez polskie firmy chemiczne należące do Progra
mu Odpowiedzialność i Troska. We Włocławku, a od 2020 roku w całym powiecie włocławskim, od samego początku za organizację odpowiada ANWIL, który jako firma odpowiedzialna społecznie podjął wyzwanie i konsekwentnie je realizuje.

Co roku akcja cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych mieszkańców, szczególnie Włocławka, i coraz większą mieszkańców powiatu. O powodzeniu przedsięwzięcia świadczy nie tylko rosnąca liczba uczestników, ale i rekordowe wyniki zbiórki. W ciągu ostatnich pięciu lat uczestnicy zebrali ponad 2,6 miliona butelek, w każdej edycji brało udział średnio ponad pięć tysięcy uczestników i kilkadziesiąt placówek. Liczby te dowodzą, że przedsięwzięcie idealnie wpisuje się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego i jest doskonałą metodą na budowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości indywidulanego wpływu na środowisko oraz wskazanie najprostszych sposobów zwiększenia ilości uzyskiwanych surowców wtórnych.

Akcja „Drzewko za butelkę” jest jednym z licznych działań podejmowanych przez ANWIL, które wpisują się w Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Spośród wielu korzyści z realizacji projektu do najważniejszych można zaliczyć przede wszystkim ograniczenie emisji CO2 poprzez recykling zebranych butelek PET, wzrost poziomu wiedzy na temat segregacji śmieci wśród dzieci i młodzieży oraz utrwalanie dobrych nawyków.

Regulamin_akcji_Drzewko_za_butelke_2022.pdfRegulamin_akcji_Drzewko_za_butelke_2022.pdf

 
 
 

Marki Grupy ORLEN