• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Kolejne porozumienie ANWILU z uczelnią wyższą

25-09-2020  

20200925122807_C24A0730.jpg
ANWIL S.A. oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu podpisały porozumienie, którego celem jest podjęcie dalszej współpracy, obejmującej działalność edukacyjno-naukową.

Dokument podpisano 25 września w siedzibie uczelni. Strony zobowiązały się do współpracy i wymiany doświadczeń, a ich współdziałanie w szczególności będzie dotyczyć organizacji praktyk i staży studenckich oraz realizacji prac licencjackich i magisterskich.

To nie pierwsze takie porozumienie ANWILU z uczelnią wyższą. Chemiczna spółka z Grupy ORLEN od lat współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo-badawczymi. Podobne dokumenty podpisane zostały m.in. z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej, Wydziałem Mechanicznym Politechniki Gdańskiej, Politechniką Poznańską czy w tym roku z Politechniką Warszawską.

- Połączenie biznesu i nauki zawsze daje wymierne korzyści dla obu stron - poczynając od wymiany doświadczeń, poprzez budowanie wiedzy eksperckiej, aż wreszcie po wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Energia, zapał i zaangażowanie studentów, którzy realizują swoje pierwsze kroki zawodowe w ANWILU to dla nas powód do satysfakcji, ale i odpowiedzialność. Naszym zadaniem jest zapewnienie młodym ludziom jak najbardziej efektywnego wykorzystania zdobytej na uczelni wiedzy teoretycznej i umożliwienie przekucia jej w konkretne doświadczenia - wyjaśnia Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Podpisane porozumienie to już kolejna wspólna inicjatywa ANWILU i WSZiB. Podmioty współpracują ze sobą od ponad roku w zakresie realizacji dedykowanego programu edukacyjnego dla pracowników ANWIL S.A. „Akademia Projektowa”. Jest to program szkoleniowy rozwijający specjalistyczne kompetencje z obszaru zarządzania projektami. Pracownicy, którzy kończą cykl zajęć w ramach „Akademii Projektowej” otrzymują Certyfikat PMI R.E.P wydany przez MT&DC, lidera edukacji z zakresu zarządzania projektami i analizy biznesowej w Polsce oraz Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych wydane przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu jest najstarszą prywatną uczelnią w Wielkopolsce. Jej dyplomem może pochwalić się ponad 38 000 absolwentów.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN