• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Koncert muzyki patriotycznej w Katedrze

10-11-2021  


ANWIL jest mecenasem kultury i wspiera inicjatywy dające możliwość obcowania z nią w różnej formie. Już 11 listopada o godzinie 19:00 we włocławskiej Katedrze odbędzie się Uroczysty Koncert Patriotyczny Chóru Canto, którego partnerem jest chemiczna spółka.

- ANWIL od lat angażuje się w przedsięwzięcia z zakresu kultury, zwłaszcza mającej swe silne związki ze społecznością lokalną, dlatego jest partnerem m.in. Chóru Canto. Ta współpraca przynosi efekt w postaci wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach i budowania poczucia dumy z ambasadorów kultury reprezentujących włocławskie środowisko artystyczne – powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWILU.

Chór Canto od 30 lat zabiera włocławian w muzyczne podróże. W Dzień Niepodległości młodzież przygotowała dla mieszkańców Uroczysty Koncert Patriotyczny, który odbędzie się o godzinie 19:00 w Katedrze.

​- Podczas koncertu widzowie będą mogli usłyszeć m.in. „Wojenko, wojenko”, „Maki”, czy „Stawam na placu”. Są to utwory, które w pewnym sensie są elementem naszej tożsamości, jako Polaków. Wyjątkowo wzruszające i porywające wszystkich pieśni w wykonaniu chóru Canto a cappella, czy przy akompaniamencie zespołu muzycznego złożonego z nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych, będą przeplatane poezją wygłoszoną przez Jana Polaka – zachęcił organizator koncertu, Marian Szczepański.

Koncert Patriotyczny pozwoli na pielęgnację pamięci o sytuacjach, które zapisały się na kartach historii Polski, także tych trudnych, które teraz mogą być dla nas lekcją na przyszłość.

Chór Canto od kilku lat ma ciągłe wsparcie i opiekę swego mecenasa – ANWILU. Dzięki pomocy finansowej chórzyści mogą m.in. uczestniczyć w zajęciach, gdzie szkolą swój warsztat wokalny. Canto pod batutą Mariana Szczepańskiego zostało laureatem wielu konkursów, festiwali i przeglądów w Polsce i za granicą, co czyni go rozpoznawalnym na europejskiej mapie muzyki chóralnej.
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN