• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Laur Królowej Sportu dla ANWILU

02-11-2021  

ANWIL jako firma odpowiedzialna społecznie od wielu lat jest mecenasem sportu w regionie kujawsko-pomorskim. Wspiera organizację i występuje w roli sponsora licznych wydarzeń adresowanych do amatorów i zawodowców, a także tych budzących zainteresowanie lokalnej społeczności. Za tę działalność spółka z Grupy ORLEN otrzymała honorowe wyróżnienie – Laur Królowej Sportu.

Zostało ono przyznane przez Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki podczas uroczystej gali w Bydgoszczy. W trakcie wydarzenia Związek podsumował 2021 rok i przyznał nagrody w 14 kategoriach. Jedna ze statuetek trafiła do ANWILU, który został doceniony za działanie na rzecz lekkiej atletyki i propagowanie sportu jako wartości samej w sobie. Wiele z tych inicjatyw dotyczy kształcenia w dzieciach i młodzieży właściwych postaw w trosce o budowanie ich kondycji fizycznej.

- Obecność ANWILU podczas najważniejszych wydarzeń sportowych w regionie, ale także licznych imprez organizowanych dla mieszkańców uprawiających sport rekreacyjnie, stanowi dla nas obowiązek i zarazem wyzwanie. Nasze wsparcie i rola mecenasa sportu w efekcie przynosi nie tylko rozwój wielu dyscyplin, ale przede wszystkim daje szansę na wybranie aktywności sportowej jako sposobu na życie. Taka jest nasza misja i konsekwentnie ją realizujemy, zwłaszcza że obie dziedziny - biznes i sport cechują się wspólnymi wartościami. Aby osiągnąć cel i odnieść sukces trzeba wykazać się wytrwałością, cierpliwością oraz ciężką pracą – powiedziała podczas gali Agnieszko Żyro, Prezes Zarządu ANWIL.

ANWIL od lat obecny jest podczas najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych, które organizowane są w województwie kujawsko-pomorskim. Do największych w 2021 roku należały sponsorowane przez spółkę 53. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce do lat 18 oraz Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Jako mecenas sportu ANWIL jest także partnerem organizowanych od lat imprez biegowych dla lokalnej społeczności m.in. ANWIL PÓŁMARATON WŁOCŁAWEK, Bieg Kujawiaka czy Bieg Tropem Wilczym. Spółka jest także zaangażowana w projekt „ANWIL dla Olimpijczyków Jutra – Razem do Paryża” organizowany wspólnie z LKS Vectra. Jego celem jest przygotowanie młodych lekkoatletów z Włocławka będących już dziś reprezentantami Polski na XXXIII Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku. Wsparcie ANWILU dla nie tylko dużych, ale również mniejszych inicjatyw i różnych dyscyplin powoduje, że sport coraz częściej staje się stałym elementem życia dorosłych mieszkańców regionu, a wśród dzieci i młodzieży rozwija pasję i zdrowe potrzeby rozwojowe.​

​​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN