• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Masz sposób na to, jak ciekawie opowiedzieć o naukach ścisłych? Zgłoś się do konkursu!

21-11-2018  

konkurs_fund.jpgFundacja ANWIL dla Włocławka, już po raz trzeci, zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, uczelni wyższych i grup nieformalnych do udziału w konkursie „Uczę się z ANWILEM”. Organizatorzy czekają – do poniedziałku, 10 grudnia – na propozycje ciekawych pomysłów na kreatywne i atrakcyjne metody nauczania chemii, fizyki, informatyki oraz matematyki. Najlepszym projektom przyznają dofinansowanie, które może sięgnąć nawet 20 000 zł. 

„Uczę się z ANWILEM” to program, którego celem jest popularyzacja nauk ścisłych. Podczas jego dwóch poprzednich edycji, włocławska spółka z Grupy ORLEN, za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej, wsparła kwotą ponad 300 000 zł aż 28 projektów.

Wśród zrealizowanych do tej pory, dzięki grantom konkursowym Fundacji ANWIL dla Włocławka, pomysłów znalazły się m.in.: budowa łazika marsjańskiego oraz modelu inteligentnej instalacji elektrycznej, tworzenie przedmiotów w technologii 3D, a także przygotowanie komiksu na temat polskich kryptologów XX wieku: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.

Również w tym roku, w ramach trzeciej odsłony konkursu, dofinansowanie trafi do autorów projektów, którzy mają ciekawy pomysł na to, jak pokazać uczniom praktyczne zastosowanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Grant może być przyznany m.in. na realizację warsztatów, pokazów, gier i zabaw edukacyjnych, w tym z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych. Organizatorzy przeznaczą na ten cel aż 200 000 zł.

Fundacja ANWIL dla Włocławka czeka na zgłoszenia przedstawicieli organizacji pozarządowych, uczelni wyższych – publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także grup nieformalnych z Włocławka, Brześcia Kujawskiego, Fabianek, Lubania oraz gminy wiejskiej Włocławek. Termin złożenia wniosku grantowego mija w poniedziałek, 10 grudnia.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie http://www.anwildlawloclawka.pl/

 
 
 

Marki Grupy ORLEN