• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Na tropie naukowych talentów

07-12-2021  

Włocławski ANWIL za sprawą swojej korporacyjnej fundacji konsekwentnie wspiera rozwój młodego pokolenia. Organizowane przez nią programy pomagają młodzieży zgłębiać tajniki nauki, popularyzować ją, ale również ułatwiają start w dorosłe życie.

W ostatnich dniach Fundacja ANWIL wyłoniła zwycięzców aż 3 programów skierowanych do młodzieży, studentów, ale też samych szkół, organizacji pozarządowych, czy grup nieformalnych. Głównym zadaniem tych projektów jest wsparcie finansowe dzieci oraz młodzieży z Włocławka i okolic, tak aby mieli oni środki potrzebne do poszerzania swojej wiedzy.

W szóstej edycji programu edukacyjnego pn. „Uczę się z ANWILEM" wyłoniono 15 projektów, których autorzy postawili sobie za cel popularyzację nauk ścisłych wśród uczniów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod. Na realizację projektu Fundacja ANWIL przekazała kwotę blisko 140 tysięcy złotych.

Drugim ze zrealizowanych w tym roku projektów Fundacji ANWIL, który ma na celu wsparcie młodych osób w zakresie edukacji, jest projekt „Młodzi z ANWILEM”. Organizacja przyznała cztery stypendia dla wybitnych studentów, wyróżniających się nie tylko wynikami w nauce, ale także ponadprzeciętnym zaangażowaniem w sprawy społeczne i naukowe. Wśród laureatów znaleźli się studenci z Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Stypendyści otrzymają 700 zł brutto miesięcznie. Tę kwotę mogą wykorzystać na pokrycie kosztów związanych z rozwijaniem swoich uzdolnień i zainteresowań.

Z kolei stypendia w ramach projektu "Primi inter pares", trafiły do najzdolniejszych uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z Włocławka i okolic. Fundacja ANWIL spośród 110 kandydatów wybrała 40 stypendystów i przyznała wsparcie na łączną kwotę 110 tysięcy złotych. Oprócz wyników w nauce pod uwagę brany był również udział w konkursach i olimpiadach. Najlepsi z najlepszych mogą liczyć na miesięczne stypendia przez cały rok szkolny 2021/2022.

Wsparcie biznesu na rzecz mieszkańców Włocławka ma niebagatelne znacznie w działaniach spółki na rzecz lokalnej społeczności, a oferowane przez Fundację ANWIL programy cieszą się dużym zainteresowaniem przyszłych beneficjentów.​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN