• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Najwyższa jakość systemów zarządzania ANWIL

05-09-2014  

ANWIL został laureatem VIII edycji programu Najwyższa Jakość Quality International 2014. Kapituła programu doceniła szczególnie działania spółki z GK ORLEN związane z wdrażaniem i promowaniem jakości we wszystkich aspektach działalności Spółki.
 
Wyróżnienie w programie ANWIL otrzymał w kategorii QI Order – Zarządzanie Najwyższej Jakości. Uroczyste wręczenie Złotego Godła  Quality International miało miejsce 5 września w siedzibie Spółki we Włocławku.
 
 „Efektywne systemy zarządzania to podstawa sprawnego funkcjonowania nowoczesnych organizacji i podmiotów biznesowych. W ANWIL regularnie doskonalimy kluczowe procesy korzystając z bogatego doświadczenia naszych specjalistów, a także poprzez wymianę doświadczeń i najlepszych praktyk  w ramach Grupy ORLEN” – powiedział Arkadiusz Banaszek, Członek Zarządu ANWIL odbierając nagrodę.
 
Patronat nad Programem Najwyższa Jakość Quality International 2014 objęły Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klub Polskie Forum ISO 9000. Organizatorem programu jest redakcja Forum Biznesu – dodatku w Dzienniku Gazecie Prawnej. – Jest to program skierowany do działających na terytorium Polski przedsiębiorstw i instytucji, mających czytelną politykę jakości i stawiających na nieprzerwany rozwój w tym zakresie. ANWIL przystępując po raz pierwszy do tego Programu, został laureatem, udowadniając bezsprzecznie, że wdrożone standardy zarządzania w tak dużej strukturze organizacyjnej są na najwyższym poziomie. – powiedział Jacek Kozioł, z-ca red. Naczelnego Forum Biznesu, Członek Kapituły Programu Najwyższa Jakość QI, podczas uroczystości wręczenia wyróżnienia.
 
ANWIL jest jednym z pionierów wdrażania systemów zarządzania jakością w Polsce. System Zarządzania Jakością wg wymagań normy PN-EN ISO 9001 funkcjonuje w Spółce od 1995 r. Cztery lata później wdrożony został System Zarządzania Środowiskowego wg wymagań normy PN-EN ISO 14001. Od 2012 r. w Spółce funkcjonuje System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg wymagań norm: PN-N-18001 i BS OHSAS 18001. Wszystkie systemy podlegają regularnie procesom certyfikacji i recertyfikacji, dokonywanych przez renomowaną, międzynarodową  firmę auditorską.
 

informacje

 
 
 

Marki Grupy ORLEN