• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Nauka ekologii od najmłodszych lat

20-03-2023  

ANWIL konsekwentnie troszczy się o środowisko, dlatego włącza się w m.in. ochronę zasobów naturalnych oraz promowanie edukacji ekologicznej. Spółka angażuje się w akcje wspierające rozwój i ochronę środowiska naturalnego, w tym także dbałość o jakość wód w województwie kujawsko-pomorskim. Do jednej z takich proekologicznych inicjatyw ANWILU należy projekt „Pan Karp zarybia Wisłę”. Celem akcji jest wzrost poziomu wiedzy i wrażliwości na przyrodę, ochronę zasobów naturalnych i edukację ekologiczną wśród najmłodszych.

- Od lat wspieramy działania, które łączą w sobie aktywność społeczną i troskę o środowisko naturalne. Akcja „Pan Karp zarybia Wisłę” jest nam szczególnie bliska, dlatego, że pozwala kształtować dobre postawy i budować wrażliwość wśród dzieci i młodzieży. Już po raz dziewiąty zaprosiliśmy do tej wyjątkowej inicjatywy ponad 500 przedszkoli i szkół podstawowych. Tym co szczególnie cieszy jest fakt, że konkurs jest popularny wśród uczniów i przedszkolaków nie tylko dzięki atrakcyjnym nagrodom, ale przede wszystkim ze względu na to, że dzieci razem ze swoimi koleżankami i kolegami mogą wspólnie działać w szczytnym celu
- powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWILU.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są w podziale na trzy kategorie wiekowe i dwa sposoby uczestnictwa - zespołowy i indywidualny. Dla placówek oświatowych organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe w wysokości od 1.000 do 3.000 zł. W kategorii indywidualnej do wygrania są nagrody rzeczowe, a ich wartość wynosi od 100 do 300 zł.
Zwieńczeniem konkursu będzie zarybienie Wisły, na które zaproszeni zostaną finaliści. Na sprawozdania, prace plastyczne i fotograficzne organizator czeka do 31 maja 2023 r. 
akcje

 
 
 

Marki Grupy ORLEN