• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
O bezpieczeństwie w przemyśle po raz trzeci

17-10-2019  

bezp-www.jpgStowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Kujawsko-Pomorski we współpracy ze spółką ANWIL rozpoczęło dziś, 17 października kolejną, trzecią edycję Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej. Dwudniowe spotkanie ekspertów w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego odbywa się w tym roku w Ciechocinku pn. Planowanie operacyjno-ratownicze.

Zapobieganie poważnym awariom oraz zabezpieczenie na wypadek pożaru odpadów niebezpiecznych w zakładach zwiększonego i dużego ryzyka to jedne z najważniejszych zagadnień, które poruszane będą podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej. Wydarzenie adresowane m.in. do osób zajmujących się planowaniem operacyjno-ratowniczym w firmach, a także przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, PIP czy też PSP jest miejscem dyskusji nt. standardów zachowania bezpieczeństwa na terenie zakładów przemysłowych oraz wymiany dobrych praktyk w tej dziedzinie.

ANWIL jako wiodące przedsiębiorstwo sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej – ze względu na specyfikę produkcji – traktuje kwestie bezpieczeństwa w sposób priorytetowy. Włocławska spółka konsekwentnie w tym zakresie wdraża procedury, dobre praktyki i standardy obowiązujące w całej Grupie Kapitałowej ORLEN. To obszar działalności, w którym szczególnie istotna jest wymiana wiedzy. Dlatego już po raz trzeci zdecydowaliśmy się zostać sponsorem Ogólnopolskiej Konferencji Technicznej organizowanej przez SITP Oddział Kujawsko-Pomorski – mówi Jacek Mendelewski, Członek Zarządu ds. Produkcji ANWIL S.A.

Poza częścią prelekcyjną konferencji organizatorzy przygotowali dla jej uczestników także atrakcję specjalną. Drugiego dnia wezmą oni udział w zwiedzaniu tamy we Włocławku.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN