• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
POMOC DLA POWODZIAN

18-08-2010  Informacje

​18 sierpnia br. na parkingu przed supermarketem REAL we Włocławku nastąpiło przekazanie darów w postaci sprzętu AGD dla powodzian z okolic Płocka, zakupionych dzięki środkom finansowym przekazanym przez ANWIL S.A. oraz firmy World Media i „Olewnik”.

 
Zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem dla najbardziej poszkodowanych w wyniku majowej powodzi rozpoczęła się już na początku czerwca, kiedy to podczas festynu z okazji Dnia Chemika, jego uczestnicy – pracownicy ANWILU i ich rodziny składali datki pieniężne w ramach solidarnościowej akcji „Pomoc dla powodzian”. Zebrane wówczas w akcji, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż Oddział we Włocławku,  pieniądze trafiły do poszkodowanych  z rejonów Polski, które najbardziej ucierpiały w wyniku kataklizmu.


Ogrom zniszczeń po kolejnych falach powodzi wyzwolił jeszcze większy społeczny odzew na potrzeby innych. W akcję włączyły się ANWIL S.A. , współpracująca z nim od kilku lat  przy organizacji festynów, także organizator Biesiad Kasztelańskich we Włocławku, firma World Media oraz zapewniająca catering firma branży mięsnej „Olewnik”, które wspólnie przekazały na pomoc dla powodzian 25 tys. zł.
 
Za zgromadzone pieniądze udało się zakupić, po preferencyjnych cenach w sklepie REAL (to także wkład tej instytucji w charytatywną akcję), sprzęt AGD, a konkretnie 32 pralki automatyczne oraz odkurzacze i żelazka.
Trafią one do 32 gospodarstw ze wsi Nowosiadło w gminie Słubice, które w naszym regionie najbardziej ucierpiały podczas wiosennej powodzi. Wybór mieszkańców akurat tej miejscowości, to wspólna decyzja włocławskiego oddziału PCK i jego płockiego odpowiednika w porozumieniu w wójtem gminy Słubice.    
1f27d1ce.jpg4bcffc8d.jpg8c30c7a8.jpg48f6ed2c.jpga787ca16.jpg


f5cfea5a.jpgf8a61985.jpgf486ba7c.jpgff05fac0.jpg 
 
 

Marki Grupy ORLEN