• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Pracownicy ANWILU posadzili 55 dębów

23-04-2021  

Za nami tegoroczny Dzień Ziemi, który odbył się pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”. Chemiczna spółka z Grupy ORLEN uczciła święto jednocześnie nawiązując do jubileuszu 55-lecia firmy.

W ANWILU zorganizowano wyjątkową akcję wolontariatu pracowniczego, którego celem było posadzenie na terenie wokół firmy 55 dębów. Do wspólnej, ekologicznej aktywności zgłosiło się kilkadziesiąt osób, które przy zachowaniu obowiązujących przepisów i zaleceń reżimu sanitarnego, najpierw wyznaczyły miejsca pod nasadzenia, a potem umieściły małe dęby w ziemi. Wybór gatunku nie był przypadkowy, bowiem dąb to symbol siły, potęgi i trwałości, a przede wszystkim jego liść jest elementem logotypu spółki.

- Dbałość o środowisko, w którym funkcjonujemy, to jeden z naszych obowiązków. W tym roku pomysł na akcję wolontariacką z okazji Dnia Ziemi zbiegł się z obchodami jubileuszu 55-lecia istnienia ANWILU i bardzo szybko został podchwycony przez liczną grupę pracowników. W krótkim czasie posadziliśmy 55 dębów, które będą urodzinową pamiątką i zarazem wzbogacą stan zadrzewienia terenów zielonych wokół firmy – powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWIL S.A.

Pośród wielu inicjatyw angażujących ANWIL w działania na rzecz środowiska i lokalnej społeczności są projekty realizowane cyklicznie od wielu lat. Wśród nich, w ramach wolontariatu pracowniczego, regularnie odbywa się sprzątanie brzegów jeziora Rybnica, a z kolei młodzi mieszkańcy Włocławka i okolic biorą aktywny udział w akcjach „Drzewko za butelkę” i „Pan Karp zarybia Wisłę”. Dwie ostatnie znalazły uznanie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i zostały wyróżnione w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2020”.
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN