• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Pracownicy ANWILU spełnili świąteczne marzenia ponad 100 dzieci

14-12-2018  

Wreczenie-prezentow-swiatecznych-www.jpgO tym, że włocławskim Mikołajom nie przeszkadza brak śniegu ani dodatnie temperatury przekonały się dzieci z lokalnych placówek opiekuńczo-wychowawczych. 8 grudnia podopiecznych ośrodków „Jaś” i „Małgosia” w Brzeziu odwiedzili Motórzyści, do grona których należą także pracownicy ANWILU. Natomiast wczoraj świąteczne prezenty trafiły do najmłodszych i tych nieco starszych z kolejnych włocławskich domów dziecka. W rolę św. Mikołaja wcielili się ponownie wolontariusze z chemicznej spółki z Grupy ORLEN.

W minioną sobotę już po raz dwunasty Motórzyści z Włocławka razem z pracownikami ANWILU sprawili niespodziankę  mieszkańcom  placówek opiekuńczo-wychowawczych „Jaś” i „Małgosia” w Brzeziu, wcielając się w rolę ulubionego świętego dzieci. Jedną z głównych atrakcji wizyty zmotoryzowanych Mikołajów była wspólna przejażdżka motocyklami, po której każde dziecko uczestniczące w spotkaniu otrzymało paczkę z upominkami.  

Świątecznych prezentów nie zabrakło w tym roku także dla podopiecznych 12 działających na terenie Włocławka domów dziecka. Dzięki akcji List do św. Mikołaja, w której już po raz czwarty uczestniczyli pracownicy ANWILU, spełniły się marzenia ich 116 wychowanków.  

- Każdy, kto chciałby sprawić odrobinę radości podopiecznym włocławskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, ma możliwość realizacji bożonarodzeniowego życzenia, zapisanego na własnoręcznie przygotowanych przez dzieci kartkach. Inicjatywa ta z roku na rok zyskuje na popularności, o czym  świadczy coraz szybsze wyczerpywanie się puli listów, jakie trafiają do naszej spółki. Jest to także kolejne potwierdzenie gotowości pracowników ANWILU do niesienia pomocy i ich społecznego zaangażowania na rzecz tych, którym los nie zawsze sprzyja – mówi Agnieszka Koźmińska z Obszaru Personalnego ANWIL S.A., koordynatorkaakcji „Listy do św. Mikołaja” w spółce.

(fot. M. Maciejewski)

 
 
 

Marki Grupy ORLEN