• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Prezes Zarządu ANWILU SA Benedykt Michewicz zginął w wypadku samochodowym

25-04-2008  Informacje

​Pogrążeni w głębokim smutku informujemy, że 25 kwietnia br., w wypadku samochodowym zginął Benedykt Michewicz - Prezes Zarządu ANWILU SA.
 
Benedykt Michewicz, wybitny menadżer przemysłu chemicznego, przez ostatnie lata pełnił funkcję prezesa Zarządu ANWILU SA wchodzącego w skład Grupy ORLEN oraz dyrektora wykonawczego Segmentu Chemicznego Grupy PKN ORLEN. Był jednym z współtwórców obecnej potęgi ANWILU, Firmy osiągającej doskonałe wyniki gospodarcze, systematycznie rozwijającej się. Był znamienitym obywatelem Włocławka. Jego zasługi dla rozwoju kultury, a zwłaszcza sportu włocławskiego są nie do przecenienia. Był wielokrotnie nagradzany odznaczeniami państwowymi i resortowymi, a także honorowany odznaczeniami za zasługi dla miasta Włocławka i regionu.
 
Benedykt Michewicz, inżynier technologii materiałowej, po ukończeniu Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej (1983r) trafił do ANWILU i przez cały czas swojej pracy zawodowej związany był z tą Firmą. Pracował na odpowiedzialnych stanowiskach, był m.in. kierownikiem wydziału, głównym inżynierem utrzymania ruchu. W 1995r, gdy powoływano Zarząd Spółki został jego członkiem, a następnie wiceprezesem oraz dyrektorem technicznymi i rozwoju, od 2002r pełnił funkcję prezesa Zarządu. Był współautorem programu modernizacji firmy, gdzie wykorzystał swoje przygotowanie inżynierskie, doświadczenie zawodowe, a zwłaszcza wiarę we współpracowników. Następnymi, zaplanowanymi przedsięwzięciami, nie będzie Mu dane już pokierować. Jego śmierć to niepowetowana strata dla Firmy, dla polskiej chemii. Zabraknie Jego wiedzy, doświadczenia i serca.
 
 
 
Wszystkim,
Którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych
Benedykta Michewicza
Prezesa Zarządu ANWILU SA
wyrazy serdecznego podziękowania
składają
Zarząd i Pracownicy
ANWILU SA
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN