• GRUPA ORLEN (strona główna)
Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Przyszli rolnicy wspólnie z ANWILEM ponownie tropią mity

28-11-2016  

ANWIL po raz kolejny zaprosił uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym do udziału w zajęciach poświęconych nawożeniu mineralnemu. W listopadzie wystartowała II edycja Tropicieli Mitów, autorskiego programu włocławskiej spółki, dzięki któremu już ponad 2500 przyszłych rolników z 97 szkół zdobyło wiedzę na temat odpowiedzialnego i efektywnego odżywiania roślin.

Tropiciele Mitów to edukacyjny projekt ANWILU opracowany wspólnie z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. Podczas lekcji uczniowie wspólnie z prowadzącymi zastanawiają się nad rolą mikro- oraz makroelementów w rolnictwie, wyliczają zapotrzebowanie roślin na azot i inne składniki odżywcze, poznają potrzeby pokarmowe roślin w różnych regionach świata, a także rozprawiają się z mitami, które narosły wokół nawożenia mineralnego.

Formuła  zajęć oparta na metodologii edutainment (nauce poprzez zabawę), sprawia, że są one dla uczniów niezwykłą przygodą edukacyjną. Dzięki temu ich uczestnicy są bardzo aktywni i z łatwością przyswajają sobie nowe wiadomości. Dodatkowo ANWIL przekazuje szkołom biorącym udział w projekcie materiały edukacyjne oraz firmowe gadżety.

W Polsce jest 240* ponadgimnazjalnych szkół rolniczych, w których funkcjonują klasy  o tym profilu. Lekcje w ramach programu Tropiciele Mitów odbyły się już w 97 spośród tych placówek oświatowych, a uczestniczyło w nich ponad 2500 uczniów i 200 nauczycieli. Oznacza to, że wiedzę dotyczącą nawożenia mineralnego, które jest podstawą współczesnego rolnictwa, zdobyło już ponad 40 proc. młodzieży, wiążącej swoją przyszłość z pracą na roli.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do odwiedzenia strony: www.tropicielemitow.pl i zgłoszenia się poprzez formularz kontaktowy. Udział w programie Tropiciele Mitów jest bezpłatny.

*Szkół ponadgimnazjalnych, które mają w nazwie przymiotnik „rolnicze” jest 459, ale częstokroć pod tym szyldem prowadzona jest inna działalność edukacyjna, np. związana z przygotowaniem młodzieży do pracy w gastronomii.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN